Najnowsze informacje

Małżeńska kontrabanda

Blisko półtora tysiąca paczek papierosów bez znaków akcyzy znaleźli gostynińscy policjanci w samochodzie zatrzymanym do rutynowej kontroli. Kontrabanda była przewożona w bagażniku pojazdu, którym podróżowało małżeństwo z Gostynina.Wszystko zaczęło się od zatrzymania audi do zwykłej kontroli drogowej. Wszystkie czynności przebiegały wręcz wzorowo. Funkcjonariusze nie mieli najmniejszych zastrzeżeń. Już prawie zakończyli procedurę, gdy poprosili jeszcze kierowcę o otworzenie bagażnika. Leżały w nim dwie wypchane torby, w których były papierosy bez znaków skarbowych. Jadące kontrolowanym audi małżeństwo nie potrafiło jasno wytłumaczyć skąd mają papierosy. Państwo Anna i Łukasz zostali przewiezieni na komendę policji. Tam też trafił ich pojazd, który dokładnie przeszukano. Rewizja została też przeprowadzona w mieszkaniu podejrzanych, gdzie policjanci znaleźli kolejne paczki papierosów bez akcyzy. Łącznie zabezpieczono blisko 1,5 tysiąca paczek papierosów.
– Dotychczas panu Łukaszowi postawiliśmy zarzuty z artykułu 65 § 1 kodeksu karnego skarbowego. Za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i bardzo wysoka grzywna. Na poczet grzywny został zabezpieczony samochód audi – powiedział kom. Krzysztof Budner, kierownik zespołu do spraw przestępczości gospodarczej gostynińskiej policji.
Teraz policjanci muszą ustalić, skąd mężczyzna miał papierosy, czy był to jednorazowy przypadek czy może proceder trwał dłużej. Na razie funkcjonariusze przypuszczają, że papierosy mogą pochodzić zza wschodniej granicy i do Gostynina zostały przywiezione z jednego z warszawskich bazarów.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …