Madagaskar na Tumskiej

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców centrum Płocka. W czwartek, 1 stycznia rusza NoveKino „Przedwiośnie”. Kinomanom zaserwuje najświeższe premiery. Będzie coś dla dużych i małych sympatyków kina czyli animowany film przygodowy „Madagaskar 2” oraz „Ile waży koń trojański” – nowość i jednocześnie polska komedia, a przy okazji nowość w reżyserii Juliusza Machulskiego.
”Przedwiośnie” to obecnie najmłodsze dziecko Instytucji Filmowej „MAX-FILM” S.A. Powstało na bazie starego kina, mieszczącego się przy ul. Tumskiej, ale nawet w najmniejszym stopniu go nie przypomina. Obecnie mieszczą się tu 4 sale, które mogą pomieścić jednocześnie 822 widzów, w tym jedna multimedialna z niewielką sceną, garderobą oraz szatnią. Na każdej z sal są wygodne miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Pracę w „Przedwiośniu” znalazło około 25 osób. Nowym kierownikiem kina został Sławomir Gąsiewiski.
– Praktycznie wszystkie prace są już zakończone, ale na uroczyste otwarcie kina zapraszamy pod koniec stycznia – tłumaczy Marcin Grochowalski, dyrektor Działu Marketingu i Promocji Instytucji Filmowej „MAX-FILM”.
Według zapowiedzi z tą uroczystością wiązać się będzie wiele atrakcji kinowych, choć nie tylko, jednak na razie nikt w „Max Filmie” nie chce uprzedzać faktów. Wiemy tylko, że wtedy uruchomiony będzie bar kinowy na piętrze i restauracja na parterze. Do dnia wielkiego otwarcia w kinie płocczanie będą mogli oglądać jedynie filmy.
Jakie jeszcze czekają nas zmiany? – Firma „Gymnazion” zmieniła swoją strategię i planuje otwierać obiekty na zachodzie Polski, a nie w centrum – tłumaczy Grochowalski. Nie udało się też w równym czasie oddać obiektu handlowego z sąsiedniej działki, gdzie niegdyś stał Hortex. – Prace remontowe muszą się dalej toczyć, ale nie będą przeszkadzać kinomanom podczas seansów – dowiadujemy się w „Max Filmie”. Dodajmy, że „Przedwiośnie” chce nadążać za wszystkimi filmowymi nowościami. Te, grane są w piątki i tak również będzie w Płocku.    
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …