Lokatorzy odebrali klucze

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz prezes MTBS Mirosław Kłobukowski przekazali klucze 68 rodzinom. Lokale są w najnowszym bloku w Płocku przy ul. Kleeberga 1.
– Cieszę się, że możemy przekazać państwu mieszkania w tym nowoczesnym bloku. Budynek jest I etapem całej inwestycji obejmującej budowę dwóch bloków mieszkalnych wielorodzinnych z podziemnymi garażami wielostanowiskowymi, instalacjami wewnętrznymi, funkcjonalną infrastrukturą techniczną – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.
– Budynek posiada 4 kondygnacje, kryje go płaski stropodach, a w poziomie piwnic jest wbudowany garaż wielostanowiskowy. Zapewniliśmy dostęp dla osób niepełnosprawnych do wszystkich kondygnacji, w tym także do garażu przy pomocy 4 wind osobowych. Pod względem norm energetycznych budynek wyprzedza obecne standardy – mówił prezes Mirosław Kłobukowski.
W budynku o łącznej powierzchni użytkowej: 5 321,21 metrów kwadratowych znajduje się w sumie 68 lokali mieszkalnych o powierzchni od 34,28 metrów kwadratowych do 69,78 metrów kwadratowych oraz 29 stanowisk postojowych w garażu wielostanowiskowym.
Koszt inwestycji to 13 154 583,09 zł, z czego przyznane dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniosło 45% kwalifikowanych kosztów inwestycji – do kwoty 5 524 960,26 zł. – Korzystając ze środków BGK realizujemy program „Mieszkanie +”. Dzięki temu młodzi ludzie mogą zamieszkać w pięknym budynku. Płock jest otwarty na współpracę z rządem, wojewodą, ale musi to być współpraca partnerska – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.
Młodzi ludzie, chcący związać swoją przyszłość z Płockiem, mogą ubiegać się o wynajęcie od miasta mieszkania na preferencyjnych warunkach. Taką możliwość daje im realizowany program pn. „Mieszkania na start”. – Cieszymy się, że będziemy mieli własne gniazdko. Każdy taki program gwarantuje bezpieczeństwo młodym ludziom i ich wspiera. Dzięki temu możemy spokojnie myśleć o przyszłości – mówią Anna i Michał Fabiszewscy.
– Cieszymy się, że mamy swój kącik. Mamy dwoje dzieci, do tej pory mieszkaliśmy z rodzicami. Nie mieliśmy szans na kredyt hipoteczny. Bez pomocy ciężko jest młodym ludziom wystartować w dorosłym życiu, tym bardziej jeśli chce się założyć rodzinę, mieć dzieci – dodają Marta i Łukasz Marciniak.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie Związku Miast Polskich

Z inicjatywy władz Płocka, Związek Miast Polskich powołał stałą komisję partnerstwa publiczno-prywatnego. Spotkanie odbyło się …