Najnowsze informacje

Liga od 7 lutego

Dopiero 7 lutego piłkarze ręczni Wisły Płock wybiegną na parkiet, by rozegrać spotkanie z Chrobrym Głogów. Zanim jednak rozpocznie się walka o punkty, trzeba się do tego dobrze przygotować.
Zawodnicy mieli krótką przerwę do 27 grudnia. Dostali wolne, by święta Bożego Narodzenia mogli spędzić w domach rodzinnych. W sobotę odbył się pierwszy trening, a do 2 stycznia zawodnicy Wisły trenują w swojej hali.Od 3 stycznia przebywać będą na tygodniowym zgrupowaniu w Zakopanem, potem na krotko wrócą do Płocka, by 17 i 18 stycznia zagrać w silnie obsadzonym turnieju o puchar burmistrza Iławy Obok Wisły grać tam będą: MMTS Kwidzyn, AZS AWF Gdańsk, SMS Gdańsk i Warmia Olsztyn. Smaczku imprezie doda udział w zawodach aktualnych Mistrzów Polski – Vive Kielce, z którymi płocczanie będą mieli okazjĘ spotkać się pierwszy raz w tym roku.
Tydzień później, od 23 do 25 stycznia, piłkarze Wisły pojadą do Kwidzyna, gdzie mają spotkać się z: Vive, Warszawianką, zespołem z Gdańska i drużyną gospodarzy. Jak widać, w obydwu turniejach wystąpią najgroźniejsi przeciwnicy Wisły z rozgrywek ligowych.

Te turnieje Wisła zagra na wyjeździe, ale płoccy kibice wcale nie będą musieli czekać aż do 7 lutego by zobaczyć, jaką formę prezentują podopieczni trenera Bogdana Kowalczyka. Wszystko na to wskazuje, że 30 stycznia w hali przy ul. Kobylińskiego odbędzie się sparing z Warszawianką. 1 lutego odbędzie się mecz rewanżowy w Warszawie. Tydzień później będzie już liga.
Jak kibice się domyślają, żadnych zmian w drużynie się nie przewiduje. Z zespołem Wisły nie będą trenować w okresie przygotowawczym: Andrzej Marszałek, Adam Wiśniewski i Tomasz Paluch, przebywający z reprezentacją Polski, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Stąd zresztą jest ta długa przerwa w rozgrywkach.
Kibicom obiecujemy najnowsze wieści z przygotowań piłkarzy do rozgrywek. Jest to bardzo ważny okres, bowiem od tego, jak przepracują go piłkarze, zależeć będzie wynik na koniec tego sezonu. Nikt przecież nie ukrywa, że Wisła, mimo osłabionego składu, mierzy w tytuł Mistrza Polski. I jak na razie jest bliska jego wywalczenia.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …