Legionista ustalony

Chociaż od czerwcowego meczu Wisły Płock z Legią Warszawa, podczas którego doszło do bitwy pseudokibiców ze stolicy z policją, minęły już cztery miesiące, to funkcjonariuszom udało się doprowadzić przed sąd dopiero jednego z jej uczestników.Siedemnastoletni Piotr P. z Warszawy przyjechał do płockiej komendy w ubiegłym tygodniu z mamą. To pierwszy z pseudokibiców, którego udało się rozpoznać dzięki zdjęciom ze stadionowego monitoringu i porównaniu ich z zasobami fotograficznymi Legii.
Podejrzanemu płocka policja zarzuca czynną napaść na funkcjonariuszy, znieważenie ich, próbę zmuszenia do zaniechaniania czynności prawnej, i wreszcie czynny opór wobec interweniujących sił porządkowych. To zarzuty z kodeksu karnego, za które łącznie grozi kara pozbawienia wolności. Nie jest to jednak koniec. Piotr P. odpowie także przed Sądem Grodzkim za zakłócenie ładu i porządku publicznego na imprezie masowej, w tym przypadku policja będzie wnioskować o karę pięciu tysięcy złotych grzywny i sześciu lat zakazu stadionowego. Na razie wobec podejrzanego płocki sąd zastosował dozór policji i poręczenie w wysokości 700 złotych.
– Mamy ustalonych kilku innych uczestników zajścia i jeśli sami się nie zgłoszą do naszej komendy, wtedy poprosimy o pomoc kolegów z Warszawy – powiedział podkomisarz Karol Dmochowski, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Płocku.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …