Kto trenerem zespołu?

Piłkarze nożni Wisły Płock przed tygodniem zakończyli rozgrywki, ale jeszcze nie mają urlopów. W tym tygodniu, wraz z 28 zawodnikami z polskiej I, II i III ligi, będą trenować i rozgrywać spotkania kontrolne. Pierwsze odbyły się w poniedziałek, we wtorek piłkarze wspólnie trenowali, zaś w środę zagrają o godz.: 15.30, 16.30 i 17.30. Jeśli trener Jan Złomańczuk stwierdzi, że potrzebna będzie trzecia konsultacja, odbędzie się ona w piątek.

W gronie 28 piłkarzy, którzy zostali zaproszeni na testy do Wisły są ci, których w rundzie jesiennej trener Złomańczuk obserwował w akcji podczas meczów I, II i III ligi. Trudno wymienić wszystkie nazwiska, nam udało się ustalić kilka. Testowany będzie, między innymi, Mateusz Wawryka, 22-letni obrońca Okocimskiego Brzesko, Grzegorz Wojdyga, również 22-letni pomocnik Motoru Lublin. Na liście zaproszonych znalazł się najlepszy strzelec III ligi, zawodnik Hutnika Kraków Krzysztof Świątek oraz bramkarz Cartusii Kartuzy, prywatnie syn sędziego piłkarskiego, Maciej Czyżniewski. W gronie zaproszonych jest też Marcin Konieczka z Victorii Koronowo, Szymon Matuszewski z Jarot Jarocin, Marek Lendzion ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Piotr Burski z Miedzi Legnica.
Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że nie wszyscy zaproszeni pojawią się w Płocku, kilku z nich otrzymało przecież propozycje z innych klubów. Na razie więc nie ma co spekulować, trzeba czekać do czwartku albo nawet piątku, kiedy to zostaną podjęte pierwsze decyzje.
Nie ma również odpowiedzi na ważne pytanie, kto zostanie trenerem zespołu Wisły. – Wspólnie z prezesem Jerzym Ożogiem siądziemy do stołu i będziemy się starali podsumować ten okres, w którym z zespołem pracował Jan Złomańczuk – powiedział Tadeusz Świątek, dyrektor sportowy ds piłki nożnej Wisły Płock. – Osobiście wysoko oceniam pracę trenera i będę robił wszystko, by pozostał on na tym stanowisku. Ale ostateczna decyzja należy do pana Jana, który zyskał sobie w Płocku mnóstwo sympatyków.
Zapytaliśmy trenera Złomańczuka o jego najbliższe plany. Chętnie dzielił się z planem pracy na najbliższy tydzień, ale na pytanie o to, czy rozważa dalszą pracę w Wiśle na stanowisku trenera, odpowiedział tylko ze śmiechem: „pozdrawiam”, i nie chciał kontynuować tego tematu. Wszystko na to wskazuje, że jeszcze w tym tygodniu decyzje będą podjęte, ale i tak najwięcej zależy od trenera, który często powtarzał, że jest skautem i taką pracę chce w płockim klubie wykonywać.
***
11 listopada piłkarze I ligi zagrali ostatnią kolejkę spotkań. Jeden mecz: Flota – Sandecja został przerwany z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. W pozostałych spotkaniach uzyskano wyniki: Widzew – Stal 3:0, Warta – Motor 2:0, ŁKS – Dolcan 3:0, Górnik Ł. – KSZO 3:1, Znicz – Katowice 0:2, Pogoń – Gorzów 1:0, Kluczbork – Podbeskidzie 1:3. mecz Górnik Z. – Wisła zakończył się remisem 1:1.    Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …