Książka jest dobra na wszystko…

Pacjenci szpitala wojewódzkiego na Winiarach otrzymali książki. Zbierali je dla nich i przekazywali pracownicy urzędu marszałkowskiego i pięciu delegatur. Nowy pomysł ma być dodatkową dawką dobrej terapii i odskocznią w czasie pobytu w szpitalu.
Akcja ruszyła w ubiegłym roku. Pracownicy zbierali nowe i używane książki dla dużych i małych pacjentów szpitali prowadzonych przez samorząd województwa mazowieckiego. – Zbieraliśmy książki nowe i używane, ale w bardzo dobrym stanie, dla małych i dużych pacjentów. Jak zawsze przy tego typu inicjatywach, których przesłaniem jest pomoc innym, urzędnicy sprawdzili się doskonale – chętnie podzielili się ciekawymi egzemplarzami – przynieśli z domu czy też zakupili nowe – mówiła o książkowej akcji Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
W ubiegłym tygodniu marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przekazał na ręce Stanisława Kwiatkowskiego, dyrektora szpitala wojewódzkiego na Winiarach, książki dla płockich pacjentów. – Kiedyś w szpitalach były biblioteki. Ale stało się tak, że teraz ich brakuje. Okazuje się, że oprócz tabletów wiele osób – tych starszych, ale i tych młodszych – ceni sobie książki i chce czytać. Nasz pomysł jest odpowiedzią na ich oczekiwania i promowaniem czytelnictwa – mówił podczas przekazania książek Adam Struzik.
Spośród kilkuset sztuk sporo trafi na oddział dziecięcy. – Mamy warunki do pobytu rodziców z dziećmi, zatem będą mogli poczytać dzieciom, aby hospitalizacja przebiegała łagodniej – powiedział dyrektor Stanisław Kwiatkowski.
A w przekazanej puli coś dla siebie znajdą pasjonaci powieści, przygód i bajek, będących miłą odskocznią od szpitalnej, często bardzo trudnej rzeczywistości.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Uratowali 28-latka

Szybka reakcja gostynińskich policjantów zapobiegła tragedii. Odnaleźli w lesie 28-latka, który chciał targnąć się na …