Kryminalni tropią kontrabandę

Ponad 200 litrów nielegalnego alkoholu oraz 1600 paczek papierosów zabezpieczyli policjanci z Sekcji Kryminalnej KMP. Funkcjonariusze znaleźli kontrabandę w jednym z mieszkań przy ulicy Łukasiewicza oraz na targowisku przy Rembielińskiego.
W poniedziałek, 11 grudnia, o godzinie 7.00 oficerowie operacyjni weszli do mieszkania przy Łukasiewicza. Zastali w nim trzech mężczyzn w wieku od 18 do 55 lat zajmujących się „legalizowaniem” przemyconego alkoholu. Podejrzani naklejali na butelki sfałszowane znaki akcyzy i nalepki z nazwami alkoholi. W ten sposób przygotowywali je do sprzedaży. Policjanci zabezpieczyli 155 butelek półlitrowych oraz 38 butelek o pojemności 0,7 l z zawartością alkoholu.
Dwa dni później, w środę, policjanci Sekcji Kryminalnej zjawili się na targowisku przy Rembielińskiego. Do komendy przywieźli 100 litrów spirytusu, 1600 paczek papierosów oraz 44-letnią Ormiankę, która sprzedawała towar z przemytu. Według policjantów u kobiety można było kupić nawet „wyszukane” rodzaje alkoholi. Wystarczyło wrócić na targowisko godzinę po złożeniu zamówienia. Z ustaleń wynika jednak, że przygotowanie specjalnego zamówienia polegało jedynie na zmianie nalepki na butelce. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …