Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Chcą zmieniać samorządową Polskę

W Drobinie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zostali przedstawieni kandydaci do sejmiku wojewódzkiego z okręgu płocko-ciechanowskiego-żyrardowskiego, do rady powiatu w Płocku oraz na burmistrzów i wójtów w powiecie płockim.
Gościem konwencji był marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Oprócz niego byli parlamentarzyści PiS – senatorowie Marek Martynowski, Jan Maria Jackowski oraz posłowie Waldemar Olejniczak i Anna Cicholska. Spotkanie rozpoczęło się od hymnu, który w całości odśpiewali uczestnicy konwencji. – Nasze hasło to „Dotrzymujemy słowa”. Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy też w samorządzie – stwierdził Marek Martynowski.
Marszałek Senatu dziękował wszystkim tym, którzy zdecydowali się na start w wyborach. – Nam zależy na tych wyborach, bo my chcemy zmieniać Polskę. Samorząd odgrywa olbrzymią rolę, ma duży wpływ na nasze życie. Niedaleko od państwa mieszka, można powiedzieć, wieczny marszałek województwa. Wielokrotnie zapraszałem pana marszałka Struzika na rozmowę, ale niestety nie doszło do takiego spotkania. A problemy województwa to nie są problemy PO, PSL czy PiS. To są wspólne problemy i musimy je wspólnie rozwiązywać – mówił Stanisław Karczewski.
Dodał, że PiS realizuje swój program, a napisali go sami Polacy, podczas spotkań z politykami. Wymienił też te punkty programu, które zostały już zrealizowane.
Wiceminister rolnictwa, Rafał Romanowski z Ciechanowa otwiera listę PiS w naszym okręgu w wyborach do sejmiku województwa. – Marszałek Struzik rządzi 16 lat i czas na mądrą zmianę, na ekipę, która będzie mogła zmienić województwo. Głównym punktem naszego programu jest zrównoważony rozwój Mazowsza. Bo dzisiaj czegoś takiego po prostu nie ma – mówił Rafał Romanowski.
Dodał, że rząd PiS przeznaczył 1,5 mld zł na pomoc dla rolników dotkniętych przez suszę i że to trzy razy więcej niż rząd PO-PSL, że zwiększył limit dopłat do paliwa rolniczego, że zwiększył kwotę wolną od podatku dla rolniczego handlu detalicznego, że chce realizować program małej retencji, ale bez współpracy z samorządami to się nie uda. Na Mazowszu PiS chciałby wprowadzenia zintegrowanych planów inwestycyjnych, zainicjowania programu badań przesiewowych dla mieszkańców wsi.

Reklama
Na liście PiS do sejmiku województwa z Mazowsza Płockiego na czwartym miejscu znalazła się Agnieszka Krzętowska, doktor ekonomii, wykładowca, zasiadająca wcześniej w radzie nadzorczej PKN ORLEN, na piątym Maria Gajewska z Gostynina, a na ostatnim 11 miejscu Mirosław Milewski, były prezydent Płocka w latach 2002-2010. Czy to powrót do wielkiej polityki? – Do wielkiej na pewno nie. Po prostu spontanicznie odpowiedziałem na zaproszenie do drużyny PiS. Chciałbym pomóc w tej kampanii, tak jak najlepiej potrafię. A jeśli zostanę wybrany, to chciałbym zadbać o interesy Mazowsza Płockiego – stwierdził Mirosław Milewski. Dodał, że jego rozstanie z PiS sprzed lat to już historia, a jego poglądy i sympatie są bliskie temu, co reprezentuje PiS.
Senator Marek Martynowski stwierdził, że PiS w okręgu płocko-ciechanowsko-żyrardowskim, w którym do zdobycia jest 9 mandatów, liczy na 4-5 mandatów. Dzisiaj ma ich dwa. Na liście nie znaleźli się dotychczasowi radni startujący z listy PiS w naszym okręgu – Ewa Szymańska i Paweł Kolczyński.
Kandydatów do rady powiatu, na wójtów i burmistrzów w powiecie płockim przedstawił Paweł Pachniewski, szef zarządu powiatowych struktur PiS. Jeśli chodzi o włodarzy gmin to PiS oficjalnie poparł dwóch urzędujących wójtów – w Brudzeniu Dużym Andrzeja Dwojnycha, a w Bulkowie Gabriela Graczyka. W Bielsku kandydatem PiS jest Krzysztof Borkowski, w Drobinie Wojciech Muczyński, w Słupnie Jacek Piechna, w Wyszogrodzie Iwona Gortat, w Małej Wsi Maciej Woźniak, w Słubicach Damian Krysztofiak, w Łącku Sylwia Sosińska i w Nowym Duninowie Anna Dzierbicka.
W wyborach do rady powiatu w okręgu nr 1 (Brudzeń Duży, Stara Biała) listę otwiera Małgorzata Purcelewska, w okręgu nr 2 (Bielsk, Drobin) Maciej Jabłoński, w okręgu nr 3 (Staroźreby, Radzanowo) Krzysztof Szumski, w okręgu nr 4 (Słupno, Bodzanów) Magdalena Kołodziejska, w okręgu nr 5 (Mała Wieś, Wyszogród, Bulkowo) Andrzej Cieślak i w okręgu nr 6 (Słubice, Gąbin, Łąck, Nowy Duninów) Anna Dębska.
Podczas konwencji kandydat PiS na burmistrza Drobina, Wojciech Muczyński przedstawił też drużynę PiS w wyborach do rady miejskiej.

tekst i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Dariusz Rosati odwiedził Płock

Prof. Dariusz Rosati – poseł do parlamentu europejskiego gościł w Płocku na zaproszenia poseł Elżbiety …