Najnowsze informacje

Klęska

Takiego rozstrzygnięcia mało kto się spodziewał. Cracovia jest solidną drużyną, ale Wisła w ostatnim czasie grała zupełnie przyzwoicie i prędzej można się było spodziewać wspaniałej, wyrównanej walki, niż kompromitującej porażki.Płocki zespół jako tako trzymał się na murawie do straty bramki, czyli do 32 min. Wtedy to, po błędzie Jakuba Wierzchowskiego, Piotr Bania wepchnął piłkę do siatki. Ale to jeszcze nie była tragedia, jeszcze wszystko mogło się zdarzyć.
I zdarzyło, tyle tylko, że nie po myśli płockiego zespołu. Bo znów popełnił błąd Wierzchowski, co pozwoliło na stworzenie Markowi Citko groźnej sytuacji, a Bani na jej wykorzystanie. W 56 min. Wisła przegrywała 0: 2 i wydawało się, że nie jest w stanie doprowadzić do remisu.
Gdyby mecz zakończył się takim wynikiem, nikt nie mówiłby, że to wstyd. Ale w 67 min. znakomicie zachował się na polu karnym Piotr Giza, który zdobył trzeciego gola. Tuż przed zakończeniem spotkania, po akcji Cracovii, Dariusz Romuzga sfaulował na polu karnym Banię, a sędzia pokazał na jedenastkę. Bania był tego dnia bezbłędny i ustalił wynik spotkania.
Piłkarze Cracovii grają nierówno, ale jak już grają, to wygrywają wysoko. Wisła trafiła na ten lepszy moment rywali. Szkoda tylko, że nie była w stanie zaprezentować nic, co pozwoliłoby na zmniejszenie rozmiarów porażki.
Cracovia: Cabaj – Radwański (81 Piątek), Skrzyński, Węgrzyn, Wawrzyczek, Przytuła, Baran (70 Bojarski), Giza, Baster, Bania, Citko (85 Drumlak).
Wisła: Wierzchowski – Wasilewski, Romuzga, Duda, Kazimierczak, Geworgyan, Gęsior, Rachwał, Klimek, Sobczak (69 Ząbecki), Jeleń (79 Studen)
żółte kartki: Baran oraz Gęsior.
Pozostałe wyniki: Legia – Polonia 4: 1, Odra – GKS Katowice 2: 2, Lech – Groclin 2: 2, Zagłębie – Pogoń 2: 2, Górnik – Wisła K. 1: 3, Amica – Górnik Ł. 1: 0.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …