Najnowsze informacje

Jubileusz 60-lecia

Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A. istnieje już 60 lat. Jego początki sięgają kwietnia 1945 roku, kiedy zaczęto przygotowywać się do odbudowy polskich mostów zniszczonych w czasie działań wojennych.Firma jest znana nie tylko w Polsce. Realizowała kontrakty w Czechach, Libii i Iraku. Oprócz tego pracownicy firmy uczestniczyli w wielu budowach w kraju. Ostatni, najbardziej istotny dla mieszkańców Płocka kontrakt, to budowa wspólnie z Mostami Łódź, nowego mostu przez Wisłę w naszym mieście. Firma uczestniczyła także w remontach i budowach mostów i wiaduktów w Sochaczewie, Bydgoszczy, Warszawie, Włocławku, Toruniu, Zielonej Górze, Gdyni, Zgorzelcu oraz nad autostradą Warszawa – Poznań.
– Jesteśmy jedną z wiodących firm w kraju. Dotychczasowa historia firmy to okres budowy nowoczesnych obiektów mostowych, to czas rzetelnej pracy i zaangażowania pracowników, których solidność znalazła uznanie u zamawiających – powiedział prezes Mostów Płock Jerzy Lewandowski. – Jubileuszem sześćdziesięciolecia nie zamykamy oczywiście naszej działalności i wierzę, że na konto firmy zostaną dopisane dalsze obiekty.
Firma ma się czym poszczycić. Od chwili powstania wybudowała lub wyremontowała już blisko 1100 obiektów mostowych i wiaduktów.
Z okazji jubileuszu kilkudziesięciu pracowników spółki otrzymało odznaczenia państwowe i branżowe, które wręczyli szefowa Kancelarii Prezydenta RP Jolanta Szymanek – Deresz i wojewoda mazowiecki Leszek Mizieliński.

Tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …