Najnowsze informacje

Jóźwicka przeszła do Kukiz’15

Chociaż do wyborów samorządowych zostało jeszcze kilka miesięcy, to w płockiej Radzie Miasta zaszła pierwsza zmiana. Radna Iwona Jóźwicka, do tej pory będąca w strukturach klubu radnych Platformy Obywatelskiej, zmieniła przynależność klubową, przyłączając się do działających w naszym mieście struktur stowarzyszenia Kukiz’15, które dzięki temu bez procedury wyborczej zyskało jeden głos w radzie.
Zdaniem prezesa płockiego okręgu Kukiz’15 to wyjątkowy moment. – Po raz pierwszy Kukiz’15 będzie miał głos w lokalnym samorządzie. To milowy krok. Chcemy wziąć udział w tegorocznych wyborach samorządowych i powalczyć o zwycięstwo – mówi Maciej Dąbrowski.
Co dla szefa płockich struktur Kukiz’15 oznacza zwycięstwo w Płocku? – Jeśli wprowadzimy do Rady Miasta czterech radnych, to już będzie zwycięstwo – dodaje Maciej Dąbrowski.
Stowarzyszenie Pawła Kukiza zamierza też walczyć w Płocku o fotel prezydenta miasta. Na razie jednak jego członkowie nie chcą mówić o konkretnym programie wyborczym. – Jest przygotowywany przez ludzi, którzy wystartują w wyborach. Z pewnością najbardziej zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie nie wyjeżdżali z Płocka. Istotna jest też komunikacja i transport – Maciej Dąbrowski nie daje się przekonać, by mówić o szczegółach.
Co skłoniło radną Iwonę Jóźwicką, żeby zmienić barwy w polityce? Jak sama mówi, nie konsultowała tego ze sowimi wyborcami. Szefa płockiej PO Andrzeja Nowakowskiego i szefa klubu radnych tej partii Artura Krasa poinformowała w czwartek, 11 stycznia, tuż przed konferencją prasową, podczas której została przedstawiona jako radna stowarzyszenia Kukiz’15. – Miałam nadzieję, że mój głos w wielu dyskusjach będzie wysłuchany i brany pod uwagę. Chciałam być traktowana w klubie Platformy Obywatelskiej jak równy partner, czego mi zabrakło. Stałam się jednym z nieliczących się trybików. Dla mnie była to sytuacja frustrująca i pozbawiała mnie motywacji do pracy – mówi Iwona Jóźwicka. – W Kukiz’15 upatruję dobrych zmian. Swoją osobą chcę dać alternatywę do tego, co mamy. Kukiz’15 jest bliski moim poglądom. Przekonuje mnie szczególnie jeden z jego postulatów mówiący o walce z nepotyzmem partyjnym. Radny jest wybrany przez społeczeństwo i temu społeczeństwu ma służyć.
Radna przyznaje, że już na początku obecnej kadencji samorządu miała propozycje dołączenia do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. – Nie rozmawiałam o tym z osobą, która może podejmować takie decyzje – dodaje Iwona Jóźwicka.
Przy okazji konferencji prezentującej radną była też między innymi mowa o zadłużeniu Płocka. – W tej chwili sytuacja jest taka, że trudno prowadzić inwestycje infrastrukturalne bez wsparcia unijnego lub kredytowego – mówi Iwona Jóźwicka.
Zaciąganie kredytów na cele inwestycyjne dopuszcza także Maciej Dąbrowski. – Nie zgadzam jednak z nadmiernym zadłużaniem miasta – wyjaśnia.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …