Najnowsze informacje

Jaroszewski przewodniczącym, Latarski wiceprzewodniczącym

Artur Jaroszewski z Platformy Obywatelskiej został jednogłośnie wybrany przewodniczącym Rady Miasta Płocka. Na stanowisku wiceprzewodniczącego zastąpił go Lech Latarski. Do grona radnych dołączył Grzegorz Lewicki, który objął mandat po posłance Elżbiecie Gapińskiej.
Po wyborach parlamentarnych i sukcesie przewodniczącej Rady Miasta Elżbiety Gapińskiej konieczny był wybór nowego szefa rady. Już miesiąc temu odbyło się głosowanie w tej sprawie. Za jedyną kandydaturą, Artura Jaroszewskiego, dotychczasowego wiceprzewodniczącego, zagłosowało 10 radnych, trzech było jej przeciwnych i dziesięciu wstrzymało się od głosu.
W ubiegłym tygodniu Artur Jaroszewski ponownie był jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta. Za jego przyjęciem zagłosowało 24 radnych. Sam zainteresowany nie mógł wziąć udziału w głosowaniu, ponieważ nie pozwalają na to obowiązujące przepisy, sam zresztą zrezygnował z oddania głosu.
– To dla mnie duży kredyt zaufania. Wybór przewodniczącego w trakcie kadencji jest trudniejszy niż na jej początku. Będę starał się obiektywnie sprawować urząd. Myślę, że współpraca z wiceprzewodniczącymi ułoży się dobrze, nigdy zresztą nie zaobserwowałem jakichś zgrzytów w prezydium Rady Miasta – mówił Artur Jaroszewski.
Kolejnym punktem obrad był wybór następcy Jaroszewskiego na stanowisku wiceprzewodniczącego. Być może miesiąc temu brak uzgodnień w tej sprawie spowodował, że nie udało się wybrać wówczas szefa Rady Miasta. W październiku, po nieudanym głosowaniu nad kandydaturą Artura Jaroszewskiego, można było nieoficjalnie usłyszeć, że wiceprzewodniczącą rady może zostać Joanna Olejnik z PO lub Paweł Kolczyński z PJN. W ubiegłym tygodniu klub radnych Polska Jest Najważniejsza zaproponował kandydaturę Pawła Kolczyńskiego. Jego kontrkandydatem był Lech Latarski ze Stowarzyszenia Nasz Kraj. W głosowaniu uczestniczyło 23 radnych. Sami zainteresowani, podobnie jak Artur Jaroszewski, nie mogli wziąć w nim udziału. Za kandydaturą Pawła Kolczyńskiego opowiedziało się ośmioro radnych, a 14 za Lechem Latarskim. – Postaram się nie zawieść zaufania i pracować na rzecz miasta i jego mieszkańców – powiedział po zakończonym głosowaniu Lech Latarski.
Zanim doszło do zmian w prezydium Rady Miasta, ślubowanie złożył Grzegorz Lewicki. Objął on mandat po Elżbiecie Gapińskiej: – Za jeden z celów swojej pracy w tej kadencji przyjąłem wprowadzenie w Płocku międzynarodowej matury. Poprawi to pozycje płockich szkół ponadgimnazjalnych w ogólnopolskich rankingach, gdzie plasują się teraz w czwartej setce – mówił G. Lewicki.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …