Janusz Matusiak we władzach

Jednym z punktów obrad październikowego zjazdu PZPN był wybór wiceprezesów. Wśród pięciu zastępców nowego prezesa Grzegorza Laty znalazł się wiceprezes Wisły Płock Janusz Matusiak.
J. Matusiak, zgłoszony przez Ekstraklasę SA i I ligę został wiceprezesem ds. piłkarstwa zawodowego. – I liga to zaplecze ekstraklasy, a ja chciałbym doprowadzić do takiego stanu, by ta liga zaczęła się liczyć, by stała się dla niej zapleczem – powiedział. – Marzy mi się mocna liga zawodowa i nad tym będę przede wszystkim pracował.
Jak zdołaliśmy ustalić, funkcja wiceprezesa jest społeczna, w związku z czym Janusz Matusiak nie ma zamiaru zostawiać Wisły. Jak sam twierdzi, będzie musiał poświęcić więcej czasu dla PZPN, ale nie będzie się to odbywać kosztem obowiązków wiceprezesa płockiego klubu. – Zgodziłem się pełnić tę funkcję, by podnieść status I ligi – dodał.
Zadowolony z tego wyboru był Piotr Kubera, prezes Wisły Płock. – Cieszę się, że nasz człowiek trafił tak wysoko. Jeszcze nikt z klubu nie pełnił takiej funkcji. Pytanie tylko, czy w spółce komunalnej, a taką jest teraz Wisła Płock, można łączyć stanowiska. Myślę jednak, że nie będzie z tym problemu.   
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

BMW w płockiej policji

Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dysponują nowym narzędziem do walki z drogowymi piratami. Nieoznakowany …

Sportowy sukces płockich policjantów

Drużyna policjantów z Płocka uczestniczyła w mistrzostwach Polski służb mundurowych w wieloboju siłowym w Toruniu. …