Irek Jeleń w Wiśle Płock

Bez wątpienia piłkarzem Wisły Płock, o którym mówiło się w rundzie jesiennej tego sezonu najwięcej, był Ireneusz Jeleń. Przypomnijmy, że tego piłkarza wypatrzył w Beskidzie Skoczów Mieczysław Broniszewski i przed dwoma laty ściągnął do Płocka. Irek szybko zadomowił się w Wiśle i zadebiutował w ekstraklasie 30 sierpnia 2002 roku.
Bardzo dobre występy i strzelone bramki miał Jeleń już w pierwszym sezonie. Ku radości kibiców zdobywał ich coraz więcej, a to zaowocowało nie tylko powołaniem do reprezentacji młodzieżowej Polski, ale także wyjazdem na zgrupowanie z seniorami. Była to zatem najlepsza runda w karierze sportowej Jelenia.
Nic więc dziwnego, że młodym płockim piłkarzem, który niedawno dopiero obchodził 22 urodziny, interesują się inne kluby. W minionym tygodniu zdenerwował się prezes Wisły Płock Krzysztof Dmoszyński, który oficjalnie wypowiedział się niepochlebnie o działaniach jakie prowadzone są w Groclinie Grodzisk Wielkopolski. Jak się okazało, szkoleniowcy tego klubu byli zainteresowani zmianą barw klubowych płockiego napastnika.Gdyby doszło do tego transferu, to chyba nikt w Płocku nie wybaczyłby prezesowi takiej decyzji. Wszyscy pamiętają, że za czasów poprzedniego szefa klubu, Groclin podkupił Wiśle Sebastiana Milę. Piłkarz grał w Płocku już kilka miesięcy i nic nie wskazywało na to, że nie podpisze kontraktu. Potem jak grom z jasnego nieba spadła na płockich sympatyków piłki nożnej wiadomość, że trener Bogusław Kaczmarek dogadał się z Milą i od następnej rundy ten młodziutki piłkarz, nadzieja polskiej piłki nożnej, będzie reprezentował barwy klubu z Wielkopolski.
Podobnie sporo niedomówień było z transferem do Groclinu Radosława Sobolewskiego. Piłkarz, który od kilku lat już występował w barwach Wisły, nagle pogniewał się na Płock, bo nie mógł dogadać się z działaczami Wisły. W efekcie przed rokiem opuścił Płock. Najpierw było to wypożyczenie, ale wtedy obydwa kluby uzgodniły warunki, na jakich Radek ostatecznie odejdzie z klubu.
Jak nas poinformował rzecznik Wisły Maciej Wiącek, Groclin był zainteresowany ostatecznym transferem Radka. Umowa zatem została sfinalizowana i Sobolewski, od 1 stycznia 2004 roku reprezentować będzie nowy klub. Szkoda, ale jak to się powszechnie mówi, z niewolnika nie ma pracownika, a Radek od jakiegoś czasu nie widział możliwości dogadania się z Wisłą. Tak bywa.
Trudno się dziwić, że czynione były starania o Jelenia. Jednak wszystkie podchody są już nieaktualne. Oto otrzymaliśmy wiadomość, że tuż przed wyjazdem Irka na zgrupowanie kadry narodowej na Maltę, podpisał on kontrakt z Wisłą. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2006 roku i może zostać skrócona, ale tylko w przypadku wyjazdu Irka za granicę. Prezes Dmoszyński oficjalnie ogłosił, że nie dopuści do tego, by Jeleń grał w innym polskim klubie.
Piłkarze nożni Wisły są na razie na urlopach. Odpoczywają, choć jak nas zapewnił trener Mirosław Jabłoński, każdy z nich ma indywidualny plan treningów. Pierwsza grupa ma spotkanie wyznaczone na 5 stycznia. Do 8 stycznia piłkarze będą przebywać w Płocku, a zajęcia odbywać się będą na siłowni i w hali. Od 9 do 14 stycznia ta grupa weźmie udział w turniejach w Niemczech.
Tymczasem pozostali piłkarze mają wyznaczone spotkanie na 12 stycznia. Pierwsze dni okresu przygotowawczego, to zajęcia w hali, siłowni i bieganie w terenie. Zaplanowane zostały także badania wydolnościowe, testy szybkości, siły i mocy na AWF w Warszawie.
Od 19 do 29 stycznia piłkarze wyjadą na zgrupowanie do Zakopanego. Pisaliśmy wcześniej, że trener Jabłoński był gotów zrezygnować z obozu w kraju na rzecz dwóch zgrupowań za granicą. Ponieważ jednak szans na dwa obozy poza Polską nie było, stąd wyjazd w góry.
Od 30 stycznia do 21 lutego znów zajęcia odbywać się będą w Płocku, w hali, siłowni i na boiskach, oczywiście o ile pogoda będzie sprzyjać. W tym czasie zaplanowane zostały kolejne badania wydolnościowe i testy. Zawodnicy mają także rozegrać 6 gier kontrolnych z drużynami II i III ligi.
Wreszcie od 22 lutego do 6 marca odbędzie się zgrupowanie specjalistyczne, zagraniczne. Na razie nie wiadomo dokładnie, gdzie trenować będą piłkarze. Rozważane są trzy miejsca: Włochy, Cypr lub Hiszpania. Ponieważ w planie są cztery gry kontrolne z zespołami I lig zagranicznych, miejsce zgrupowania zostanie wybrane po otrzymaniu propozycji drużyn, z którymi piłkarze Wisły będą mogli zagrać.
Ostatnie dni przed ligą drużyna spędzi w Płocku, a zaplanowane zostały zajęcia na boisku i w siłowni. Początek rozgrywek wyznaczono na 13 marca, a przeciwnikiem Wisły będzie Górnik Łęczna. Pierwszy mecz z tym zespołem, na inaugurację ligi był wielkim niewypałem, należy więc liczyć na rewanż.
Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …