Najnowsze informacje

Instalacja groziła wybuchem

W budynku przy ulicy Norwida 7a firma odcięła dopływ ciepła centralnego ogrzewania. Powód? Przestarzała instalacja ciepłownicza nie spełniająca wymogów norm unijnych.
Dalsze jej użytkowanie groziło wybuchem węzła. W ubiegłym roku była tutaj poważna awaria. W tym roku w mieszczącej się tu filii Książnicy Płockiej nr 13 niespodziewanie zrobiło się zimno. – To nie była najlepsza sytuacja ani dla naszych czytelników, ani tym bardziej dla pracowników – dowiedzieliśmy się w Książnicy. Na przysłowiowym lodzie została też świetlica środowiskowa. Jedna instytucja przeniosła się na ulicę Dobrzyńską 2a, drugą – zamknięto. Dzieci trafiły do innych placówek w mieście.
Dzięki urzędowi miasta bibliotece udało się znaleźć tymczasowy lokal w pobliżu dotychczasowej siedziby. Dokładnie 400 metrów dalej. Biblioteka szybko uporała się z przeprowadzką, choć do przeniesienia było ponad 15 tysięcy książek. Obecnie wszyscy są zadowoleni. Zwłaszcza bibliotekarki, gdyż do swojej dyspozycji mają obecnie aż 140 m kw. (do tej pory przy ul. Norwida było jedynie 100 m kw.)
Jest to tylko rozwiązanie czasowe, bo ostatecznie filia nr 13 ma się znaleźć w pustym budynku przy ul. Jasnej 20. – Znajduje się tam ponad 200 wolnych metrów kwadratowych. Ten lokal miał też już dawno być wyremontowany. To kusząca propozycja, ale nie chcemy się przenosić z ul. Dobrzyńskiej. Chcielibyśmy żeby ratusz oddał nam to miejsce w dzierżawę, w zamian sami przeprowadzimy tu prace remontowe – twierdzi dyrekcja Książnicy Płockiej.
Wydawałoby się, że po przeprowadzce kłopoty filii nr 13 już się skończyły. Perypetie trwają jednak nadal. Tym razem trudności związane są wydawałoby się z prozaicznym podłączeniem telefonu. Monterzy pomylili adresy i zamiast na ulicę Dobrzyńską wybrali się na ulicę Dobrzykowską.
– Zaczęliśmy się zastanawiać, czy numer 13 przynosi nam pecha, z drugiej strony również i inne filie mają swoje problemy – mówią bibliotekarze.
W bibliotece przeniesionej z ulicy Norwida 7a do nowej siedziby przy ul. Dobrzyńskiej 2a korzystają czytelnicy z osiedla Skarpa. Jest otwarta w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od godz. 10.00 do godz. 18.00, natomiast w czwartki i soboty od godz. 10.00 do godz. 14.00. 
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …