Najnowsze informacje
fot. D. Ossowski

Hybrydy będą wozić płocczan?

Urząd Miasta ogłosił dwa przetargi na dostawę nowych autobusów. Mają to być pojazdy z napędem hybrydowym.
Producenci autobusów mogą składać oferty do 7 września. Zwycięzca będzie miał czas na dostawę pojazdów do końca maja przyszłego roku. Jeden z przetargów przewiduje dostawę 17 autobusów hybrydowych o długości 12 metrów, drugi dotyczy dostawy czterech autobusów o długości 18 metrów. Co ważne, oba przetargi przewidują, że jeszcze przed podpisaniem umowy Urząd Miasta może zwiększyć zamówienie o cztery pojazdy z każdego typu.
Rozstrzygnięcie przetargu zależy jednak od tego, czy miasto pozyska środki unijne. Ratusz stara się o nie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Chodzi o projekt „Rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Obszaru Funkcjonalnego Miasta Płocka”. Urząd Miasta zastrzega jednak, że jeśli środków z Unii Europejskiej nie otrzyma, to oba przetargi mogą zostać unieważnione.
Autobusy 18-metrowe mają pomieścić minimum 130 pasażerów, a 12-metrowe minimum 80 osób. Oba typy pojazdów mają mieć napęd hybrydowy. Muszą to być pojazdy niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w rampy do wózków dla osób niepełnosprawnych. Oprócz takiego wyposażenia jak biletomaty, kasowniki i system informacji głosowej, zainstalowane zostaną między innymi ładowarki USB, z których będą mogli korzystać pasażerowie.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …