Najnowsze informacje

Hala przy „Dwudziestce” już po remoncie

Zakończył się remont hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego przy ulicy Korczaka.
Prace kosztowały 437 tysięcy złotych. Obiekt przeszedł już odbiory techniczne. Do zamontowania zostały między innymi bramki i ławki dla publiczności. Wymieniono przede wszystkim nawierzchnię. – Stara nawierzchnia była ułożona na betonie, co niosło ze sobą ryzyko kontuzji – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Obiekt o powierzchni 1504 metry kwadratowe został wybudowany w 2001 roku. Nawierzchnia hali została wtedy wykonana z tzw. wykładziny rolowanej z polichlorku winylu, którą przyklejono bezpośrednio do betonu. 16 lat temu była to dość standardowa wykładzina i wykonanie.
Przez lata eksploatacji nawierzchnia nabrała cech zużycia: pojawiły się pęknięcia, linie boisk uległy wytarciu i przede wszystkim dało się zaobserwować zmniejszenie jej elastyczności, co miało bardzo negatywny wpływ na ćwiczących, zwłaszcza ich stawy.
Zakres prac obejmował: demontaż istniejącej nawierzchni, wykonanie izolacji podłoża, wykonanie warstwy elastycznej z pianki poliuretanowej, wykonanie warstwy rozkładającej obciążenia, naniesienie linii boisk do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa oraz badmintona. – Wymagaliśmy, aby nowa nawierzchnia była zaklasyfikowana do najwyższej klasy podłóg powierzchniowo-elastycznych. I taką nawierzchnię wybraliśmy – firmy Investt System KA, dostarczoną przez rzeszowską firmę Invest-Biuro – poinformowały służby prasowe Urzędu Miasta.
Dyrektor Szkoły Elżbieta Kusy oraz nauczyciele wychowania fizycznego podkreślają walory nowej nawierzchni, która jest bezpieczna dla osób ćwiczących – przede wszystkim dla uczniów szkoły, chociaż nie tylko, bo hala jest ogólnodostępna
Warto dodać, że nie tylko Urząd Miasta był zaangażowany w remont. – Z budżetu szkoły zostały zamontowane między innymi drabinki do ćwiczeń, na montaż czekają jeszcze bramki – mówił dyrektor ratuszowego wydziału inwestycji i remontów Andrzej Niedbała.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …