Najnowsze informacje

Giełdowy sukces koncernu

Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. jest najlepiej oceniana spółką giełdową w zakresie relacji inwestorskich. Taki jest wynik badania WarsawScan 2005 przeprowadzonego wśród analityków i finansistów. Płocki koncern zyskał uznanie za jakość przekazywanych informacji, wiarygodność, przejrzystość oraz dostępność pracowników działu relacji inwestorskich.Analitycy i inwestorzy wskazali także najbardziej cenionych prezesów spółek. Igor Chalupec, prezes PKN ORLEN, zajął drugie miejsce. Wyprzedziła go jedynie Wanda Rapaczyńska z Agory.
– Zasady ładu korporacyjnego zobowiązują nas do wykonywania obowiązków z najwyższą starannością, z poszanowaniem dobra wszystkich grup związanych z interesem firmy. Otwartość i rzetelność informacyjna to jeden z priorytetów wśród tych zobowiązań – powiedział Igor Chalupec.
Celem badań przeprowadzanych regularnie od 2003 roku jest ocena jakości relacji inwestorskich prowadzonych przez największe spółki giełdowe. Są one również źródłem wiedzy o oczekiwaniach inwestorów w zakresie komunikacji i informacji niezbędnych w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …