Najnowsze informacje

Gdzie znaleźć dwa tysiące metrów?

Taki dylemat mają władze miasta w związku z przygotowaniem odpowiedniej siedziby dla mającej powstać w Płocku filii Uniwersytetu Warszawskiego. Propozycja wskazująca na to, by mieściła się ona w budynku przy ulicy Sienkiewicza, po byłych “Igiełkach”, nie została zaakceptowana przez przedstawicieli uczelni.
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Węgleński, podkreśla, że wizja lokalna zaproponowanego obiektu potwierdziła wysokie nakłady finansowe związane z jego remontem. Niecelowe wydaje się zatem inwestowanie 2 milionów złotych w zabytkowy budynek usytuowany na działce nie gwarantującej dalszego rozwoju filii. W piśmie skierowanym do prezydenta Płocka, rektor Węgleński, zwraca uwagę, iż dostępna obecnie powierzchnia użytkowa nie gwarantuje zapewnienia odpowiednich standardów nauczania dla proponowanego dwustuosobowego stanu studentów w pierwszym roku i wielokrotności tej liczby w latach kolejnych. Rektor podtrzymuje gotowość do prowadzenia dalszych rozmów w sprawie utworzenia filii na terenie Płocka i czeka na kolejne propozycje, które spełniałyby określone oczekiwania.
Jak nas poinformowano w biurze prasowym Urzędu Miasta, póki co miasto nie dysponuje obiektem, który spełniałby takie warunki. Prowadzone są jednak analizy obiektów na terenie miasta, które ewentualnie mogłyby być brane pod uwagę i wykorzystane na bazę lokalową dla filii UW. Natomiast budynek po dawnych “Igiełkach” najprawdopodobniej zostanie przekazany na potrzeby spółki Logos, która obecnie korzysta i zajmuje pomieszczenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …