Gdzie się bawić na Sylwestra?

O balu sylwestrowym niektórzy myśleli już pod koniec października. I słusznie, bo mieli szansę na to, by wybrać zabawę noworoczną w wymarzonym lokalu. Obecnie z wolnymi miejscami robi się coraz bardziej krucho. Ale mamy dobrą wiadomość. Jeszcze jest szansa na rezerwację!

Z listy lokali możemy już wykreślić Klub 12, Lisią Jamę, Zachętę, Rock 69, Enklavę, Pub Grodzki, Dancing i Rusałkę. Również w Sali Konferencyjnej „Nad Wisłą” (dawny ośrodek Naftoremontu) zgłoszenia już dawno zamknięto. – Pomogła nam dobra, ubiegłoroczna renoma – cieszą się organizatorzy, którzy błyskawicznie znaleźli chętnych na imprezę za 400 zł od pary. Dodają, że jeszcze tylko kilka osób może się zgłosić do Cafe-Sport, czyli kawiarni klubowej przy stadionie Wisły Płock, gdzie bawić się będzie 70 par. Koszt – 300 zł od pary.

Dębowa Góra w Nowych Rumunkach, choć słynie z ekskluzywnych bali, w tym roku jeszcze kilka dni czeka na zgłoszenia, które zdecydują o tym, czy impreza się odbędzie, czy raczej nie. Dość ciężko jednak skompletować gości przy cenie za wejście 900 zł! Na razie nie pomaga hasło „Anno d’Amore”, bogaty wachlarz menu i promocyjna cena pokoi.
W komfortowej sytuacji są za to co roku lokale położone na Starówce, gdzie odbywa się miejski Sylwester przed ratuszem. Ciągną płocczanie na Stare Miasto, a przy okazji starzy bywalcy do ulubionych restauracji. – Nie zamykamy listy, czekamy jeszcze na zgłoszenia – mówią pracownicy Art Deco. Tu imprezy są dość kameralne, ale i restauracja nie ma wielkiej powierzchni. Tegoroczna zabawa sylwestrowa będzie kosztować 120 zł od osoby.

Bal na 13 par organizuje też Akapit. – Wejście dwóch osób kosztować będzie 300 zł, w zamian oferujemy dużo dobrego jedzenia – zapewnia szefowa lokalu.
Z kolei Vegas (dawne Malibu) dopiero otworzyło swoją ofertę sylwestrową. – Proponujemy 170 zł od osoby. W tej cenie catering i dobra muzyka dla każdego – zachęca Waldemar Lewandowski. Jak widać, Vegas wychodzi z ofertą nie tylko dla par, ale też dla singli, którzy lubią solo chadzać własnymi ścieżkami, w poszukiwaniu dobrej klubowej atmosfery.

O 50 zł mniej za wejście zapłacimy w „Kinie”. Chętnych jest już sporo, ale lista jest wciąż otwarta. W Sylwestra najweselej będzie jednak nie tylko na Starym Rynku i na Grodzkiej. Tradycyjnie szampańska atmosfera zapanuje też w Zajeździe Rybaki nad Wisłą. – Na zgłoszenia czekamy do tygodnia przed balem. Wtedy będziemy ustawiać odpowiednio stoły dla naszych gości na sali – dowiedzieliśmy się w zajeździe, który swój sylwestrowy cennik wystawił na 350 zł od pary. A tych par może się tu bawić 100, a nawet 200.

Na nieco mniejszego Sylwestra w Hoteliku nad Wisłą już dawno zapisywali się chętni (cena od pary 380 zł) – Obecnie weryfikujemy listy zgłoszeń. Zdarza się, że w pierwszym momencie ludzie się zapisują, a potem rezygnują. Zawsze kilka wolnych miejsc się znajdzie dla chętnych – zaznaczają pracownicy. Szykują się na przyjęcie całych grup towarzyskich. Te najmniejsze zajmą sześcioosobowe stoliki.

Z rozmachem do zabawy noworocznej szykuje się też Pan Tadeusz. Jeszcze jest szansa na dopisanie się do listy chętnych i wpłacenie 450 zł od pary. Za taką samą sumę pobawić się, najeść i wypić można też w Hotelu Angielskim.
Młodzież w Sylwestra najchętniej wybiera się do podpłockich dyskotek, które nie są obarczone zapisami, a za wejście, drobny posiłek i lampkę alkoholu wystarczy zapłacić jedynie 30 zł. Jeśli młodzież chce się bawić w Płocku to zapłaci nieco więcej. W Zamku Graala lista powoli się kurczy. Wejście kosztuje 40 zł, ale posiłki trzeba zagwarantować sobie we własnym zakresie. Podobnie będzie w Formie, choć tutaj, kto pierwszy się zgłosi, ten mniej zapłaci. – Do 15 grudnia wejściówki są po 29 zł, a potem po 39 zł – dowiedzieliśmy się w klubie.
I tak w zależności od upodobań, możemy iść na imprezę do klubu albo na bal na salę bankietową. Im bardziej swojsko, tym taniej. Im ekskluzywniej, tym drożej. Zawsze jest jednak możliwość spędzenia Sylwestra za darmo przed ratuszem. Tegoroczną gwiazdą będzie zespół Sumptuastic. Warto dodać, że choć to nie bal, to najbardziej rozchwytywaną w mieście imprezą karnawałową jest koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Bilety rozeszły się błyskawicznie. I tylko szczęśliwcom uda się posłuchać przebojów i Janusza Radka na żywo.  
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …