Najnowsze informacje

Fortepian przy ul. Czwartaków

Trwają prace związane z budową pasażu Paderewskiego na Podolszycach Południe. Ekipy budowlane wykonują roboty pomiędzy blokami Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i spółdzielni Chemik od strony ulicy Czwartaków.
Inwestycję realizuje firma Wereszczyński, która wygrała ogłoszony przez spółkę Betek przetarg. Do końca tego roku ma być gotowy pierwszy etap pasażu od ulicy Czwartaków do placu Paderewskiego. Koszt prac to 2,2 mln zł. Drugi etap od placu Paderewskiego do al. Jana Pawła II ma kosztować około 1 mln zł.
Pasaż Paderewskiego będzie się rozpoczynał od ulicy Czwartaków. To tu stanie podest z wbudowanym w kulę fortepianem. Będzie to ciąg pieszy o szerokości od 12 do 15 metrów z wbudowaną ścieżką rowerową. Wzdłuż tego ciągu będą liczne zatoczki z ławkami. Kolejnym punktem pasażu będzie plac o wymiarach 50 na 60 metrów o zróżnicowanej poprzez zastosowanie schodów wysokości. Wzdłuż pasażu zostaną posadzone klony, tuje oraz berberysy. Całość będzie oświetlona.
Zgodnie z koncepcją architekta Leszka Narkowicza pasaż ma prowadzić do kościoła Św. Wojciecha, przed którym powstanie Park 27 Dębów. Drzewa mają upamiętniać 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II.
Firma Wereszczyński wykonuje także pierwszy etap prac związanych z budową pasażu na Podolszycach Północ, który połączy park północny z Rosicą. Odcinek od Armii Krajowej parku północnego wzdłuż ulicy Kutrzeby będzie miał częściowo formę zieleńca, a częściowo deptaku z podwójnym szpalerem drzew. Całość oświetlą niskie lampy.  
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …