Najnowsze informacje

Festiwal piosenki w Soczewce

W podpłockiej Soczewce już po raz drugi zorganizowano etap regionalny VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”. W sobotę 27 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury zjawiły się utalentowane muzycznie dzieci i młodzież z województw mazowieckiego i kujawsko–pomorskiego.
Zdaniem Katarzyny Ludwiczak – kierownika GOK, organizacja tak prestiżowego festiwalu jest nie tylko promocją Soczewki i gminy Nowy Duninów, ale przede wszystkim daje szansę zdolnej młodzieży z małych miejscowości: – Przypomnijmy, iż ubiegłoroczna laureatka naszego festiwalu – Paulina Więckiewicz z Soczewki – wygrała także krakowski finał tego festiwalu. W tym roku natomiast reprezentować będzie młodzież polską na festiwalu na Litwie – również piosenką Jana Wojdaka pt. „Dom, który czeka”. Natomiast na początku przyszłego roku ma nagrać piosenkę do płyty festiwalowej.
Podczas festiwalu w Soczewce wszystkich uczestników oceniało profesjonalne jury. Jurorzy oceniali walory wokalne, wyczucie rytmu oraz interpretację utworu. Najlepsi pojadą na finał festiwalu do Krakowa, który odbędzie się 11 listopada br. w Nowohuckim Centrum Kultury. W gronie szczęśliwców znalazło się aż czterech przedstawicieli GOK w Iłowie. Są to: 6–letnia Natalia Cichocka, Dominika Jeznach, Anna Tomaszewska, Joanna Rolewska. Kierownik GOK w Iłowie nie krył zadowolenia: – Dla naszego ośrodka stanowi to motywację do dalszej pracy. Nasze laureatki w roku szkolnym uczestniczą w zajęciach wokalnych dwa razy w tygodniu. Ćwiczą śpiewa systematycznie pod kierunkiem Małgorzaty Czubiel. Zazwyczaj z takich festiwali przyjeżdżają z nagrodami i tak było również tym razem – komentował Waldemar Czubiel.
Ku zadowoleniu organizatorów festiwalu w Soczewce, do Krakowa pojedzie również Olga Lewandowicz z miejscowości Dzierzązna (w gminie Nowy Duninów). Do udziału w finale ponadto wytypowane zostały Sandra Chabowska ze Szkoły Podstawowej w Święcieńcu i Aleksandra Marcjańska ze Spółdzielczego Domu Kultury w Płocku.
Podczas finału w Krakowie przedstawiciele regionu płockiego zmierzą się z laureatami etapów regionalnych z całej Polski.  
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …