Ekstremalna Droga Krzyżowa

Po raz drugi w Płocku odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku będzie można wyruszyć na dwie trasy. Na pierwszą już w piątek, 5 kwietnia.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to projekt polegający na odbyciu wielkopostnego nabożeństwa, ale w warunkach ekstremalnych. Trasa liczy minimum kilkadziesiąt kilometrów, pokonywanych w nocy, samotnie i przy zachowaniu całkowitego milczenia.
W tym roku w Płocku będą dwie trasy. Na pierwszą – „Trasę św. Benedykta” można wyruszyć już w piątek, 5 kwietnia. Początek o godz. 19.00. Na liczącą 33 kilometry trasę można wyruszyć z parafii św. Benedykta na Radziwiu. Koniec zaplanowano w Soczewce.
Kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek, 12 kwietnia. „Trasa z Duchem Świętym do Miłosierdzia Bożego” będzie liczyła 41 kilometrów. Wszystko zacznie się o godz. 19.00, gdzie z parafii Ducha Świętego na płockiej Skarpie będzie można wyruszyć przez Maszewo, Brwilno, Cierszewo, Siecień, Sikórz, Wyszynę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku.
W ubiegłym roku w Płocku na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszyło ponad 100 osób. W tym roku jeszcze przed wydarzeniem liczba zadeklarowanych uczestników już przekroczyła ubiegłoroczną. W 2018 r. w Polsce i na świecie (trasy EDK są wyznaczone m.in. w USA, Izraelu czy Australii) udział wzięło ponad 80 tys. osób.
Na Ekstremalną Drogę Krzyżową można zapisać się poprzez stronę www.edkorg.pl.

(gsz)
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …