Ekstremalna Droga Krzyżowa

Po raz drugi w Płocku odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku będzie można wyruszyć na dwie trasy. Na pierwszą już w piątek, 5 kwietnia.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to projekt polegający na odbyciu wielkopostnego nabożeństwa, ale w warunkach ekstremalnych. Trasa liczy minimum kilkadziesiąt kilometrów, pokonywanych w nocy, samotnie i przy zachowaniu całkowitego milczenia.
W tym roku w Płocku będą dwie trasy. Na pierwszą – „Trasę św. Benedykta” można wyruszyć już w piątek, 5 kwietnia. Początek o godz. 19.00. Na liczącą 33 kilometry trasę można wyruszyć z parafii św. Benedykta na Radziwiu. Koniec zaplanowano w Soczewce.
Kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek, 12 kwietnia. „Trasa z Duchem Świętym do Miłosierdzia Bożego” będzie liczyła 41 kilometrów. Wszystko zacznie się o godz. 19.00, gdzie z parafii Ducha Świętego na płockiej Skarpie będzie można wyruszyć przez Maszewo, Brwilno, Cierszewo, Siecień, Sikórz, Wyszynę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku.
W ubiegłym roku w Płocku na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszyło ponad 100 osób. W tym roku jeszcze przed wydarzeniem liczba zadeklarowanych uczestników już przekroczyła ubiegłoroczną. W 2018 r. w Polsce i na świecie (trasy EDK są wyznaczone m.in. w USA, Izraelu czy Australii) udział wzięło ponad 80 tys. osób.
Na Ekstremalną Drogę Krzyżową można zapisać się poprzez stronę www.edkorg.pl.

(gsz)
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie Związku Miast Polskich

Z inicjatywy władz Płocka, Związek Miast Polskich powołał stałą komisję partnerstwa publiczno-prywatnego. Spotkanie odbyło się …