Ekomonster w urzędzie wojewódzkim

W płockiej delegaturze urzędu wojewódzkiego uroczyście odsłonięto jedną z prac wyróżnionych w konkursie Ekomonster.
Organizatorem konkursu był poseł Marek Opioła. Była to pierwsza, pilotażowa edycja konkursu. Wzięło w niej udział 40 szkół z regionu płockiego. Do etapu międzyszkolnego zgłoszono 87 prac (szkoły w ramach etapu wewnętrznego mogły wytypować maksymalnie 3 prace).
W Ministerstwie Edukacji Narodowej zostały uroczyście odsłonięte prace, które znalazły się na podium. Jury w składzie poseł Marek Opioła, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej Ryszard Mońdziel oraz pełnomocnik OIL ds. Płockiego Projektu Onkologicznego Jarosław Wanecki postanowiło wyróżnić dodatkowo dwie prace autorstwa płockich uczniów.
I tak w przychodni przy ul. Miodowej stanęła praca „Mr Smog” autorstwa Pawła i Adama Sosińskiego z SP nr 16. Natomiast w płockiej delegaturze urzędu wojewódzkiego znalazła się praca „Eko-transformers” wykonana przez Alicję Firszt oraz Julię i Michała Czubakowskich z SP nr 20. To właśnie tę pracę uroczyście odsłonił wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Wręczył reprezentantowi autorów, Michałowi Czubakowskiemu, dyplom i nagrody.
Oprócz wojewody gośćmi uroczystości byli m.in. poseł Anna Cicholska, szefowa płockiej delegatury urzędu wojewódzkiego Marlena Mazurska i koledzy z klasy autorów pracy.
Ekomonstery „wręczają” odwiedzającym przychodnie i delegaturę ulotki „Jesteś tym czym oddychasz”, w których są zasady pozwalające każdemu zadbać o jakość powietrza, które wdycha.

teksty i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Rutskich nie kryją niezadowolenia

W Płocku znajdziemy wiele murali – tych wykonanych przez uznanych artystów, ale także przez lokalnych …