Dziewczynom opłaca się nauka

Warto się starać o stypendia prezesa Rady Ministrów. To dla wyróżnionego ucznia zastrzyk pieniędzy w wysokości 258 zł miesięcznie. Trzeba tylko spełnić kilka warunków: chodzić do szkoły ponadgimnazjalnej kończącej się maturą, mieć średnią ocen min. 4,75 i na koncie wzorowe zachowanie.

Z sierpeckich szkół podlegających pod Kuratorium Oświaty Delegatura w Płocku wyłoniono 4 uczennice, spełniające takie kryteria. Są to Karolina Wiśniewska z Liceum Profilowanego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, Elżbieta Zduńczyk z Liceum Ogólnokształcącego, Sylwia Żołnowska z Technikum Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz Małgorzata Manista z Technikum Zespołu Szkół nr 1. Jej średnia ocen wynosi 5,19. Dziewczyna zasłużyła jeszcze na jedno wyróżnienie. Otrzyma dyplom z rąk premiera Donalda Tuska.
– Trochę się tym stresuję. Na pewno to dla mnie duże wyróżnienie. Czuję się bardzo doceniona, bo nie przypuszczałam, że znajdę się w tak szacownym gronie – przyznała sierpczanka, podczas uroczystości wręczania stypendiów w płockim Muzeum Mazowieckim.
Nagrody uczniom, a dyrektorom i rodzicom listy gratulacyjne wręczali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.
Stypendium, ale już z innej puli otrzymała także Karina Gawryś, uczennica kl. II B Liceum Ogólnokształcącego. Są to pieniądze z fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które rozpoczęło współpracę z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich. Pośród nadesłanych wniosków Komisja stypendialna wyłoniła 5 najlepszych laureatów, w tym sierpczankę. Warto dodać, że Karina także w ubiegłym roku była stypendystką tej fundacji.     BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Kosztowała ponad 720 tys. złotych

Budowla stanęła przy ulicy Medycznej. Pomysł na jej powstanie zgłosili mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego …