Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie płockich szkół podstawowych w strefie A i uczniowie III klas płockich gimnazjów w strefie A są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusami Komunikacji Miejskiej w Płocku.
Uczniowie szkół podstawowych oraz ostatnich klas gimnazjum muszą mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. – Jestem przekonany, że to dobre rozwiązanie. Przyglądaliśmy się doświadczeniom innych miast, które wprowadziły darmową komunikację dla dzieci i młodzieży. Są to większe od Płocka ośrodki, jak m.in. Lublin, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Poznań, czy Warszawa – mówi prezydent płocka Andrzej Nowakowski.
Zarządzenie w sprawie darmowych przejazdów dla dzieci i młodzieży miejskimi autobusami prezydent podpisał w czerwcu tego roku.
Pełen katalog osób uprawnionych do przejazdów darmowych bądź ulgowych autobusami Komunikacji Miejskiej jest dostępny na stronie internetowej spółki www.kmplock.eu.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Odnowiono wspólną mogiłę Kochanowskiego i Gniazdowskiego

Zakończył się remont mogiły Jana Kochanowskiego oraz Jana Gniazdowskiego, usytuowanej na cmentarzu katolickim przy Al. …

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

10 osób odebrało nagrody starosty płockiego podczas jubileuszowego XX Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. W płockim …