Dyskusja o „salonie miasta”

Powstał komitet założycielski stowarzyszenia ulicy Tumskiej. Znalazło się w nim osiemnaście osób reprezentujących między innymi mieszkańców i najemców lokali przy płockim deptaku.
Utworzenie stowarzyszenia to efekt spotkań i dyskusji pomiędzy przedstawicielami samorządu i lokalnej społeczności. Celem stowarzyszenia będzie inicjowanie i wspieranie wszelkich działań na rzecz podniesienia walorów urbanistyczno – architektonicznych, inicjatyw kulturalnych i społecznych. Członkowie komitetu założycielskiego mają w najbliższym czasie wybrać zarząd stowarzyszenia oraz opracować jego statut.
Również w ubiegłym tygodniu przedstawiono diagnozę stanu zagospodarowania przestrzeni ulicy Tumskiej, założenia polityki społecznej, gospodarczej i mieszkaniowej oraz ewentualne źródła finansowania działań rewitalizacyjnych. O swoich oczekiwaniach mówili także mieszkańcy ulicy.
Płock bierze udział w programie „ADHOC – rozwój historyczny starówek w Środkowej i Wschodniej Europie dostosowany do społecznych i demograficznych zmian”. Projekt jest szansą na renowację kamienic i podwórek przy Tumskiej. Na jego realizację nasze miasto otrzymało ponad 87 tysięcy euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach inicjatywy wspólnotowej INTERREG IIIB CADSES.
Od czasu wyremontowania nawierzchni na ulicy Tumskiej, ulica nazywana jest „salonem miasta”. Jednak, żeby tak było rzeczywiście, konieczny jest remont wszystkich budynków położonych przy miejskim deptaku oraz renowacja podwórek.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …