Najnowsze informacje

Duda w Wiśle

Szefowie Wisły Płock obiecywali wzmocnienie drużyny w przerwie między rozgrywkami. Pierwszym zawodnikiem, z którym prowadzono rozmowy, był Piotr Włodarczyk, ostatnio reprezentujący barwy Widzewa Łódź. Miał on być parą dla Ireneusza Jelenia. Niestety, tak się nie stanie.
Piotr Włodarczyk, dla jednej z łódzkich gazet powiedział, że woli grać za darmo w Widzewie niż w płockiej Wiśle. – Zarząd Wisły postanowił pozwolić łódzkiemu piłkarzowi na zrealizowanie marzeń – powiedział Maciej Wiącek, rzecznik prasowy klubu. W tej sytuacji wydaje się, że kibice nie zaakceptowaliby tego piłkarza w Płocku i lepiej się stało, że rozmowy zostały zerwane.

Zawodnikiem Wisły został Piotr Duda, 21-letni środkowy obrońca, który ostatnio grał w ŁKS-ie. Najprawdopodobniej nie zobaczymy tego piłkarza na boisku w tym sezonie, bo konieczne jest zaadaptowanie się w nowym klubie, drużynie Trener Mirosław Jabłoński jest przekonany, że będzie pożytek z młodego zawodnika.
Wszystko na to wskazuje, że w barwach Wisły nie zobaczymy dwóch Litwinów, Aidasa Preiksaitisa i Grażvydasa Mikulenasa. Obaj w żaden sposób nie mogą wrócić do formy, którą prezentowali na początku pobytu w Płocku i ich dalszy pobyt w Wiśle nie ma większego sensu.
Trener M. Jabłoński należy do tych szkoleniowców, którzy lubią wprowadzać młodych, zdolnych piłkarzy do podstawowego składu drużyny. Ponieważ w Wiśle jest kilku obiecujących piłkarzy, którzy testowani są przez trenerów kadry narodowej w różnych kategoriach wiekowych, to ich trzeba przede wszystkim brać do zespołu.
Wcale nie jest więc wykluczone, że na wiosnę kibice zobaczą taki sam zespół jak w rundzie jesiennej, a zmian nie będzie. Co prawda okres urlopowy w klubie nie oznacza, że nikt nie pracuje. Trenerzy rozglądają się wokół szukając nowych zdolnych piłkarzy i być może Piotr Duda nie jest ostatnim piłkarzem, który zasili skład płockiego klubu.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …