Drzewa Młodych Płocczan

Po raz trzeci płoccy rodzice będą mogli upamiętnić narodziny swoich pociech, sadząc drzewa. Urząd Miasta zaprasza do udziału w akcji Drzewa Młodych Płocczan.

W tym roku do akcji mogą włączyć się rodzice dzieci urodzonych od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019 roku. Narodziny pociechy uczczą sadząc drzewo na terenie wybranego przez siebie osiedla: Podolszyce Północ, Borowiczki, Radziwie, Wyszogrodzka, Kolegialna, Miodowa, Skarpa. Dodatkowo mogą umieścić przed rośliną tabliczkę z wpisaną przez siebie treścią, np. datą narodzin dziecka, imieniem, nazwiskiem itp.
W sadzeniu drzew może wziąć udział każdy pełnoletni mieszkaniec Płocka, który pragnie upamiętnić przyjście na świat swojej pociechy. Tegoroczna odsłona akcji dotyczy dzieci urodzonych od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019 roku – dla każdego dziecka można posadzić 1 drzewo. Uczestnikiem akcji może być jedynie osoba zameldowana w Płocku, co zostanie zweryfikowane przez organizatora. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny, a zakup drzew i pamiątkowych tabliczek leży po stronie Urzędu Miasta.
Aby wziąć udział w akcji „Drzewa Młodych Płocczan” należy wypełnić formularz, który będzie uruchomiony 1 czerwca i aktywny do 1 września. W przypadku wyczerpania puli drzew przewidzianych do posadzenia w trzeciej edycji, formularz zostanie wyłączony wcześniej.
Pierwsze sadzenie drzew zaplanowane jest jesienią tego roku w okresie od września do listopada. Nasadzenia realizowane będą według planu opracowanego przez Zespół Zieleni Miejskiej i Ochrony Przyrody.
Wszelkie pytania i uwagi można kierować na adres e-mail dedykowany akcji: drzewamlodych@plock.eu.

(jac)
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Płonął samochód w Słubicach

W sobotę do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.