Drogi po remontach

W mijającym roku na drogach powiatu gostynińskiego wykonano inwestycje za około 2 mln zł. Dzięki temu w powiecie powstało kilka kilometrów odnowionych dróg. Niestety, prace mogły się rozpocząć dopiero w sierpniu, ponieważ późno została przyznana na ten cel dotacja z Urzędu Marszałkowskiego.

Mimo tego niemal wszystkie zaplanowane remonty i inwestycje udało się już zakończyć. Zdaniem Włodzimierza Rejniewicza, kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie, wykonano najpotrzebniejsze i najpilniejsze prace na drogach: – Mimo, że z powodów obiektywnych późno zaczęliśmy, to jednak większość ważnych inwestycji zostało już ukończonych. Możemy wykonać tyle prac, na ile starcza nam środków. W tym roku w większości były to remonty już istniejących dróg oraz budowa chodników, na przykład przy trasie dojazdowej do budowanej właśnie obwodnicy gostynińskiej – mówi W. Rejniewicz.
Potrzebne były także inwestycje drogowe w samym Gostyninie. I tak we wrześniu przy ul. Wojska Polskiego zakończono modernizację odcinka o długości 750 m. Natomiast do 15 grudnia br. ma zostać ukończona budowa chodnika w ul. Czapskiego. Powstanie tam ciąg pieszo-rowerowy, usytuowany przy trasie wiodącej do obwodnicy Gostynina: – W tym miejscu zwiększy się ruch, więc trzeba zapewnić więcej bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom – dodaje kierownik ZDP w Gostyninie.
Wiele działo się na drogach na terenie powiatu. ZDP w Gostyninie jeszcze w lipcu zakończył prace przy odnowie nawierzchni na drodze Pacyna – Osmolin, o długości 1250 m. Ten odcinek od dawna domagał się remontu. Poza tym na długości 1267 m został położony dwuwarstwowy dywanik asfaltowy na drodze z Białotarska do Dąbrówki.
Kilka dni temu zakończono prace na odcinku Lwówek – Konstantynów, o długości 650 m, gdzie na podbudowie ułożono dwie warstwy nawierzchni asfaltowej. Również niedawno oddano do użytku nową zatokę autobusową w Lucieniu. Obecnie wyznaczony przez ZDP wykonawca buduje chodnik przy drodze z Lucienia do Gorzewa (nowa nawierzchnia jest tam od września). Roboty trwają na długości 750 m.
Łącznie ze swego budżetu powiat Gostynin wydał na drogi 1 mln 500 tys. zł, natomiast Urząd Marszałkowski przekazał dotację w wysokości 350 tys. zł. Gdyby środki z województwa dotarły wcześniej, być może udałoby się zrobić więcej. Póki co jednak, w opinii kierownika Włodzimierza Rejniewicza, najbardziej newralgiczne odcinki dróg zostały odnowione i wyremontowane, a to ma gwarantować większe bezpieczeństwo użytkownikom ruchu drogowego, którzy przemierzają teren powiatu Gostynin.     (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …