Dodatek dla przedszkolaka

Rodzice, których dzieci w bieżącym roku szkolnym rozpoczęły naukę w tak zwanych „zerówkach”, mogą składać wnioski o przyznanie dodatku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego.
Możliwość korzystania z pomocy finansowej zapewnia zmiana w ustawie o świadczeniach rodzinnych, obowiązująca od września bieżącego roku. Zgodnie z tym wszyscy zainteresowani, których dzieci rozpoczęły we wrześniu br. naukę w „zerówce” i pobierają na te dzieci zasiłek rodzinny, mogą składać stosowne wnioski. Mieszkańcy Płocka mogą zgłaszać się do działu świadczeń rodzinnych przy Placu Dąbrowskiego 1, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00, w środy od godziny 11.00 do 17.00. Informacje telefoniczne można uzyskać pod numerem telefonu (024) 364-03-70.
Jak poinformował nas Mariusz Krzyżaniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku, obecnie wpłynęło dziesięć takich wniosków. – W całym Płocku wypłata dodatku z tego tytułu dotyczyć będzie około siedmiuset dzieci. Istotne jest to, że osoby zainteresowane skorzystaniem z tej pomocy muszą złożyć nowe wnioski – powiedział dyrektor Krzyżaniak.
Zasiłek wypłacany jest raz w roku. Warunkiem jego wypłaty jest kryterium dochodowe. Wynosi ono 504 zł i 583 zł dla rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne.  
rad

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …