Do trzech razy sztuka

To już trzecie podejście płockiego ratusza do wyłonienia wykonawcy pierwszego etapu dróg dojazdowych do nowego mostu. Jak udało nam się dowiedzieć, do pierwszego etapu przetargu stanęło pięć firm, szósta złożyła dokumenty po terminie. Do końca czerwca powinna potrwać weryfikacja złożonych dokumentów. W czasie tej części przetargu sprawdzane będą dokumenty oraz wiarygodność poszczególnych firm.
Członkowie komisji przetargowej mają do przejrzenia oferty pięciu firm. Szósta złożyła dokumentację dziesięć minut po wyznaczonym terminie. Firmy, które zostaną najlepiej ocenione, dostaną zaproszenie do drugiego etapu przetargu, w którym będą musiały przedstawić cenę. Wygra propozycja najbardziej korzystna finansowo dla miasta.
Jakie firmy stanęły do przetargu, to ścisła tajemnica. Być może, do publicznej wiadomości trafią nazwy firm, które wezmą udział w drugim etapie, ale to także wydaje się wątpliwe i prawdopodobnie poznamy dopiero wybranego wykonawcę.
Ostateczne rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić pod koniec lipca. Nie oznacza to jednak natychamiastowego rozpoczęcia prac, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy firmy odrzucone w postępowaniu przetargowym będą się odwoływały od jego wyniku. Jeśli tak by się stało, to rozpoczęcie budowy dróg dojazdowych, do gotowego już praktycznie mostu może się ponownie opóźnić. Póki co, jest jednak szansa, że budowa dojazdów od nowej przeprawy do ulic Wyszogrodzkiej i Dobrzykowskiej rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy do końca roku 2006.
Płock ma zabezpieczone środki finansowe na budowę, zarówno we własnym budżecie, jak również te, które pozyskał z Unii Europejskiej.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Rutskich nie kryją niezadowolenia

W Płocku znajdziemy wiele murali – tych wykonanych przez uznanych artystów, ale także przez lokalnych …