Najnowsze informacje

Dla Vox Juventutis

Sukcesem zakończył się występ chóru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku na XVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze. Chórzyści z Płocka zajęli drugie miejsce i zdobyli Srebrną Wstęgę w kategorii chórów małych.
Płocki chór po raz piąty uczestniczył w praskim festiwalu. Od pierwszego występu został zauważony przez jury. Zdobywał kolejno wyróżnienie, brąz, a przez ostatnie trzy lata srebro.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły sześćdziesiąt trzy chóry z szesnastu państw. Wystąpili między innymi reprezentanci Niemiec, Norwegii, RPA, Włoch, Czech, Słowacji, Portugalii. Polskę reprezentowało osiem chórów. Vox Juventutis wykonał cztery utwory o zróżnicowanej stylistyce. W ich wykonaniu goście festiwalu usłyszeli kolędy w języku polskim, rosyjskim, angielskim. Utwory śpiewano a’capella oraz z akompaniamentem. Jury konkursu nagrodziło chór za niezwykłą muzykalność, energię i potencjał płynący z interpretacji utworów.
Uczelniany chór PWSZ powstał w 1999 roku. Od tego roku dyrygentem chóru jest Robert Majewski. Członkami chóru są głównie studenci i absolwenci uczelni, ale również osoby pracujące, zaprzyjaźnione z chórem. Repertuar chóru jest bardzo szeroki, począwszy od szesnastowiecznych kompozycji, poprzez utwory współczesne, a skończywszy na utworach pop-jazzowych. Działalność chóru jest stałym elementem życia kulturalnego Płocka. Zespół koncertuje podczas imprez organizowanych przez Urząd Miasta, kościół, placówki kulturalno-oświatowe. Vox Juventutis współpracuje z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.  
rad

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …