Najnowsze informacje

Czy rozpocznie się w tym roku?

W budżecie na 2004 rok zarezerwowane zostały 4 mln zł na rozpoczęcie prac związanych z umocnieniem Skarpy Wiślanej na odcinku od Hotelu Starzyński do katedry i na budowę amfiteatru. Wydaje się mało prawdopodobne, by po rozstrzygnięciu przetargu, zwycięska firma jeszcze w tym roku rozpoczęła roboty.A do przetargu zgłosiły się trzy konsorcja, które chciałyby realizować tę inwestycję. Na 18 806 526,52 zł wraz z podatkiem VAT wyceniło zakres prac konsorcjum w składzie: Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe Vectra wraz z BBR Polska, sp. z o.o. z Warszawy.
Konsorcjum w składzie: Hydrobudowa – 6 SA z Warszawy i Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych zaoferowało, że wykona wszystkie prace za 30 272 847,37 zł wraz z podatkiem VAT. Trzecia oferta złożona z firm: WARBUD z Warszawy i Przedsiębiorstwa Budowlano – Instalacyjnego REMBUD z Włocławka zaoferowało wykonanie inwestycji za 24 276 780 zł.
Teraz do pracy przystąpi Komisja Konkursowa, która wyłoni najlepszą i najtańszą ofertę. Przypomnijmy, że ideą projektu planowanej inwestycji, było wkomponowanie amfiteatru w układ skarpy z jak najmniejszą ingerencją w jej strukturę. Dlatego zgodnie z planami, trybuny nowego amfiteatru mają być poprowadzone epileptycznie, zgodnie z kierunkiem opadania zbocza.
Najważniejszym elementem ma być dach z membran rozpięty wachlarzowo nad stokiem. Proscenium zaś ma się rozszerzać delikatnie w kierunku wyjść. Cały budynek został zaprojektowany na rzucie koła, ustanawiając jako centrum – scenę. Półkolista ściana od strony zaplecza poprawi warunki akustyczne obiektu.
Amfiteatr ma być wykonany z betonu, szkła, stali i tworzywa imitującego drewno. Część kondygnacji piwnicznej, widoczna od strony ul. Rybaki, będzie nawiązywać w swojej formie do obiektów znajdujących się u szczytu skarpy. Na parterze amfiteatru znajdą się biura, portiernie, garderoby i sanitariaty. Te największe garderoby, 30-osobowe powstaną w piwnicy, gdzie mieścić się będą także pomieszczenia techniczne, magazyn i sanitariaty dla widzów. Na I piętrze będą garderoby 10-osobowe, indywidualne, charakteryzatornia i pomieszczenia gospodarcze, zaś II piętro to będzie barek z zapleczem na taras widokowy na Wisłę.
Obiekt pomieści jednorazowo ponad 3,5 tys. widzów, a na zapleczu będzie mogło przebywać 200 artystów i 30 osób obsługi technicznej. Budowa ma się zakończyć w 2006 roku.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …