Najnowsze informacje

Czekamy na wypełnione kupony

Już przed tygodniem, we wtorek, do redakcji dotarły pierwsze wypełnione przez czytelników kupony. Oznacza to, że nasz Plebiscyt znalazł sobie miejsce na stałe w sercach kibiców, którzy chcą mieć wpływ na przyznawane tytuły dla sportowców i trenerów.
Czasu jest sporo, bo ostatnie kupony przyjmować będziemy do 13 lutego 2009 roku, ale w każdy poniedziałek ze wszystkich kuponów, które dotrą do redakcji w danym tygodniu, rozlosujemy dla czytelników atrakcyjne nagrody. Ostatnią, wylosowaną nagrodą będzie 2-osobowe zaproszenie na Płocki Bal Sportu.
Przypomnijmy tylko, że na każdym kuponie wydrukowanych jest: 10 osób w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec i 5 osób w kategorii Najpopularniejszy Trener, które zostały nominowane do wzięcia udziału w Plebiscycie oraz trzy nominowane Wydarzenia Sportowe. Jeden uczestnik może wysłać lub przynieść do redakcji nieograniczoną liczbę kuponów i oczywiście, każdy bierze udział w Plebiscycie. W jednym zgłoszeniu uczestnik może oddać głos tylko na jedną nominację sportowca i jedną nominację trenera, a także jedną nominację na wydarzenie sportowe.
Wśród nominowanych zawodników mamy przedstawicieli pięciu dyscyplin, podobnie jak wśród nominowanych trenerów. Wioślarstwo reprezentują: olimpijczyk Piotr Buchalski i medaliści ważnych imprez międzynarodowych: Bogdan Zalewski, Bogdan Milczarek, Radosław Kubiak, Hubert Różański i sternik Patryk Krause. Ich nie trzeba przedstawiać, byli już w gronie laureatów Plebiscytu. Kandydatem do tytułu Najpopularniejszy Trener jest Grzegorz Stellak, który opiekuje się czwórką ze sternikiem.
Nie trzeba przedstawiać dokładnie drużyny piłki ręcznej Wisły Płock, która w tym roku wywalczyła w Lubinie, pokonując w finale Zagłębie, tytuł Mistrza Polski. Podobnie jak w latach poprzednich, podopieczni, wówczas trenera Bogdana Zajączkowskiego, zdobyli Puchar Polski, wygrywając w finale ze swoim największym rywalem VIVE Kielce. Bogdan Zajączkowski jest także kandydatem do tytułu Najpopularniejszy Trener 2008 roku.
W poprzedniej edycji Plebiscytu, tytuł Najpopularniejszego Sportowca odebrała pływaczka Kasia Żołnowska, a Najpopularniejszym Trenerem został Jurij Szyczkow. Oboje są nominowani także w tym roku. Na potwierdzenie klasy sportowej, tydzień temu Kasia wywalczyła dwa medale Mistrzostw Polski seniorów. Czy te sukcesy pomogą jej w ponownym wywalczeniu tytułu?
Od wielu lat wśród kandydatów do tytułów są tenisiści na wózkach. Nie trzeba kibicom tłumaczyć, że ta dyscyplina sportu jest w Płocku bardzo popularna. W tym roku nominowani są: Piotr Jaroszewski i Jerzy Kulik oraz ich trener Jacek Wilczyński.
Przedstawicielami sportów walki są w Plebiscycie: Marta Chojnoska i Łukasz Rajewski (sanda), Piotr Paśnik (wu shu) oraz Piotr Woźnicki (K1). Listę trenerów zamyka Zbigniew Mierzyński, który wraz z prowadzoną przez siebie drużyną Młodych Orłów wywalczył w tym roku tytuł Mistrza Polski. To pierwszy taki sukces drużyny piłki nożnej w historii Płocka.
Czytelnicy wybierają nie tylko Najpopularniejszego Sportowca i Trenera, oddają swój głos także na Wydarzenie Sportowe 2008 roku. Kapituła postanowiła w tym roku zgłosić trzy nowe imprezy, takie jakich wcześniej w Płocku nie było. I tak na liście znalazła się Strefa Kibiców, czyli miasteczko piłkarskie działające nad Wisłą podczas tegorocznych Mistrzostw Europy, I etap Tour de Pologne, który obserwowały setki kibiców kolarstwa oraz spotkanie po latach, czyli wielki mecz szczypiornistek Jutrzenki.
O tym, kto w ostatnią sobotę karnawału, 21 lutego podczas Płockiego balu Sportu odbierać będzie nagrody, zadecydują czytelnicy. Czekamy na kupony w redakcji Tygodnika Płockiego, ul. Stary Rynek 27. Zapraszamy do wspólnej zabawy.   
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …