Najnowsze informacje

Chcemy autobusów na nowym moście

Takich obrazków oglądaliśmy mnóstwo. Obojętnie jaka, duża czy mała kolizja na starym moście powodowała natychmiast ogromne korki. Wśród setek samochodów stojących na drogach dojazdowych było wiele autobusów Komunikacji Miejskiej. Ludzie spóźniali się do pracy lub do domu.
Od kilku tygodni Płock ma nowy, piękny most, na którym nie ma tłoku, nie tworzą się korki, a jeżdżą nim tylko samochody osobowe, skracające sobie drogę na Podolszyce lub do Warszawy. Mieszkańcy Gąbina, aby dojechać choćby do jedynego w okolicy hipermarketu, czy mieszkańcy Podolszyc, którzy wybierają się na Radziwie na działki, korzystając z autobusów Komunikacji Miejskiej, muszą jeździć przez zakorkowane centrum Płocka.
Zdaniem kilku naszych czytelników, którzy zadzwonili do redakcji z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy, przynajmniej niektóre autobusy powinny jeździć nowym mostem. W ten sposób znacznie skróciłyby swoją trasę, szybciej trafiałyby do celu, a przy okazji rozładowały ruch na starej przeprawie mostowej.
Okazuje się jednak, że przynajmniej na razie, puszczenie jakiejkolwiek linii autobusowej nowym mostem nie jest możliwe. Powód? Mieszkańcy Radziwia, którzy jeżdżą przede wszystkim do centrum miasta do pracy, straciliby możliwość szybkiego dotarcia do celu.
Prezes spółki Komunikacja Miejska Piotr Kamiński potwierdza, że temat jest. – Owszem, zastanawialiśmy się nad tym, czy puścić nasze autobusy nowym mostem, ale na razie tego nie zrobimy. Nie możemy zabrać żadnej linii autobusowej mieszkańcom Radziwia. Na dodatek, żeby puścić autobus przez nowy most, muszę zabrać jakąś inną, miejską linię. Robiliśmy wewnętrzne badania, dyskutowaliśmy z burmistrzem Gąbina i na razie wniosek jest jeden. Przez nowy most w tym roku nie będzie jeździł żaden autobus Komunikacji Miejskiej.
Te wewnętrzne badania dotyczyły przejazdu autobusem z Radziwia przez nowy most i do centrum. Oczywiście okazało się, że trasa znacznie została wydłużona czasowo, co jest nie do przyjęcia dla pasażerów. Oni chcą jechać szybko, bez pokonywania dodatkowych kilometrów.
Widać jednak, że nowy most przyniósł mniejszy ruch na starej przeprawie. Dowodem na to są coraz mniejsze opóźnienia autobusów, które mają swoje trasy z Radziwia do centrum Płocka. Mniej samochodów osobowych, to mniejszy ruch, rzadsze korki i szybszy dojazd do celu.
Temat autobusów jeżdżących przez nowy most jest otwarty, być może w nowym roku coś się zmieni i będzie można, choćby na próbę puścić tamtędy jakąś linię. Oczywiście pod warunkiem, że uda się to zrobić bez uszczerbku dla dotychczasowych pasażerów.  
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …