Cezary Supeł nowym komendantem

Harcmistrz Cezary Supeł został nowym komendantem Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego. Nowy komendant jest instruktorem Hufca ZHP Płock. Z mazowieckim harcerstwem związany jest od ponad 30 lat.
Cezary Supeł zastąpił hm. Michała Bagińskiego, który kierował chorągwią przez ostatnich osiem lat. Zgodnie ze statutem nie mógł ubiegać się o dalsze sprawowanie tej funkcji. Nowy komendant przeszedł wszystkie szczeble harcerskiej kariery: był kolejno zastępowym, przybocznym, drużynowym, komendantem kręgu, członkiem komendy hufca i chorągwi. Na co dzień także wspiera młode osoby, m.in. jako szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Aktywnie działa w innych organizacjach i fundacjach. Poza tym jest strażakiem-ratownikiem, pilotem paralotniowym, skoczkiem spadochronowym, pomysłodawcą i organizatorem „Dnia Kuchni Polskiej”.
Wybory odbyły się podczas 8. Zjazdu Chorągwi Mazowieckiej ZHP. W głosowaniu Cezary Supeł zdobył znaczną przewagę, uzyskując blisko 70 procent głosów. Nowy komendant w swoim wystąpieniu podkreślił, że duży nacisk chce położyć na wsparcie rozwoju hufców i budowę chorągwianej wspólnoty.
Podczas Zjazdu, który odbył się 1 grudnia w Warszawie, wybrano także nowy skład Komendy, Radę Chorągwi, Komisję Rewizyjną i Sąd Harcerski. Dodatkowo druhny i druhów odznaczono Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami „Za zasługi dla ZHP”, Honorowymi Odznakami Ruchu Przyjaciół Harcerstwa, plakietami i odznakami chorągwi, a także nowymi odznaczeniami – Zasłużony Instruktor Chorągwi Mazowieckiej ZHP w stopniu złotym i brązowym.
Gośćmi Zjazdu byli Niezawodni Przyjaciele Harcerstwa: marszałek Adam Struzik i burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki, wiceprzewodnicząca ZHP hm. Dorota Całka i zastępczyni naczelnika ZHP ds. wychowania hm. Lucyna Czechowska.
Licząca ponad pięć tysięcy harcerzy Chorągiew Mazowiecka obejmuje 30 powiatów województwa mazowieckiego oraz cztery miasta na prawach powiatu. Należy do niej 26 hufców. Siedzibą władz Chorągwi jest miasto Płock (Stanica Harcerska im. Geni Majdeckiej).

rad
fot. Maciej Wasilewski

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Rutskich nie kryją niezadowolenia

W Płocku znajdziemy wiele murali – tych wykonanych przez uznanych artystów, ale także przez lokalnych …