Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach

Pumptrack oraz nawierzchnia do jazdy dla rolkarzy to główne elementy Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach Północ. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Parku Północnego.
Inwestycja była realizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Całkowity koszt to około 500 tysięcy złotych.
Miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerach i rolkach terminu zakończenia prac wyczekiwali z niecierpliwością. CSE miało być oddane do użytku już w ubiegłym roku, jednak prace się przedłużały. – Inwestycja została zlokalizowana na bardzo trudnym terenie. Ubiegły rok nie był łaskawy dla wykonawców. Dane GUS mówią o tym, że około 75-80 procent inwestycji nie skończyło się w terminie ze względu na warunki pogodowe. My największy problem mieliśmy z wodą. Zaprojektowane w pierwotnym projekcie odwodnienie studniami chłonnymi nie wystarczyło. Teren został zdrenowany, oprócz studni chłonnych trzeba było wykonać spływy do kanalizacji deszczowej – mówi zastępca prezydenta Płocka Jacek Terebus.
Na torze do jazdy ekstremalnej rowerami położono blisko 1000 metrów kwadratowych nawierzchni asfaltowej. – Trzeba było uzyskać odpowiednią jakość tej nawierzchni. Takich obiektów nie buduje się codziennie tak jak dróg, dlatego chcieliśmy, żeby tor był dobrej jakości i spełniał oczekiwania użytkowników – dodaje Jacek Terebus.
Odbioru technicznego obiektów dokonywał wykonawca oraz – na zlecenie Urzędu Miasta – Stowarzyszenie Kazoora, którego członkowie specjalizują się w ekstremalnej jeździe na rowerach. – Jazda na pumptracku polega na tym, że rower czy hulajnoga napędzają się same bez nadmiernego pedałowania czy odpychania się – tłumaczy dyrektor ratuszowego wydziału inwestycji i remontów Andrzej Niedbała.
Dyrektor Niedbała zwraca uwagę, że dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy użytkownicy powinni bezwzględnie stosować się do regulaminu obiektu – Na torze może przebywać maksymalnie cztery – pięć osób – mówi Andrzej Niedbała.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Na trasę trzeba poczekać

Po raz kolejny płoccy radni rozmawiali o perspektywach budowy trasy szybkiego ruchu S10 w bezpośrednim …