CBŚ zatrzymało kuriera

Funkcjonariusze z płockiego wydziału Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 32-letniego Wojciecha D. Mężczyzna miał przy sobie ponad 6 kilogramów amfetaminy.
Policjanci z płockiego CBŚ ustalili, że w nocy z 26 na 27 listopada do naszego miasta trafi duża partia narkotyków. Policjanci ustalili także, że kurierem przewożącym amfetaminę będzie 32-letni Wojciech D., pseudonim „Strito”. Rozpoczęła się obserwacja podejrzanego. W okolicy dworca PKP w Ciechanowie „Strito” wsiadł z dużą turystyczną torbą do taksówki. Policjanci zdecydowali się zatrzymać samochód w bezpiecznym miejscu. Poprosili o pomoc kolegów z Ciechanowa. Pod Glinojeckiem taksówka została zatrzymana, a Wojciech D. dalszą drogę do płocka odbył już w policyjnym aucie.
W torbie kuriera policjanci znaleźli sześć zawiniętych w aluminiową folię pakunków. Były to foliowe worki z amfetaminą. Po zważeniu okazało się, że narkotyku starczyłoby na 60 tysięcy porcji wartych blisko 200 tysięcy złotych. Biały proszek pochodził prawdopodobnie ze zlikwidowanej przez policjantów z warszawskiego zarządu CBŚ w październiku tego roku wytwórni.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego prowadzą szereg śledztw dotyczących produkcji i sprzedaży narkotyków w Płocku i sąsiednich powiatach. Ścigani przez nich przestępcy działają w zorganizowanych grupach przestępczych. Jedni zajmują się dostarczaniem składników, inni aparatury, kolejni wynajmują pomieszczenia, produkują narkotyki i je rozprowadzają. W ubiegłym roku CBŚ zlikwidowało dwie wytwórnie narkotyków w okolicach Sierpca i Wyszkowa. Zatrzymano w tych sprawach siedmiu mężczyzn, mieszkańców Płocka, Ciechanowa i Warszawy. W tych wytwórniach działało łącznie pięć linii produkcyjnych. Policjanci zabezpieczyli w nich 15 kilogramów gotowej amfetaminy oraz narkotyk w różnych fazach produkcji.
Zatrzymany w ubiegłym tygodniu Wojciech D. jest płocczaninem. W przeszłości był już karany za przestępstwa kryminalne i narkotykowe. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.   
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …