Najnowsze informacje

Biblioteka po remoncie

Prawie dwa miesiące trwał remont filii bibliotecznej nr 6. Placówka mieści się w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik”, obok klubu osiedlowego przy ul. Czwartaków 4.
Po wymianie podłogi, tynków, sufitów, reorganizacji księgozbiooru miłośnicy literatury z Podolszyc znowu mogą korzystać z usług tej filii.
– Należą się gorące podziekowania spółdzielni „Chemik” za pomoc, którą nam okazała – powiedziała Bożenna Strzelecka, dyrektor Książnicy Płockiej. – Mam obietnicę pana prezesa, że na tym nie koniec, bo w niedalekiej przyszłości być może uda się jeszcze wymienić okna. Ja zaś mogę obiecać, że filia nr 6 doczeka się w styczniu komputera, dzięki temu praca w bibliotece będzie łatwiejsza i z odszukaniem jakiejkolwiek pozycji książkowej nie będzie najmniejszego problemu.
Filia nr 6 Książnicy Płockiej umiejscowiona została przy ul. Czwartaków 4 w roku 1996, po przeprowadzce z budynku Coteksu. Aktulanie ma na stanie 16 tysięcy pozycji książkowych (rocznie przybywa około 2 tysięcy). Z jej usług korzysta około 1300 czytelników.
Za miłą współpracę z czytelnikami odpowiadają: kierownik filii Mirosława Rusek oraz Wioletta Ablewska.
Szat

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …