Bezpieczniej na ulicach

Prezydent Płocka Mirosław Milewski jest zadowolony z pierwszych efektów wysłania na ulice miasta dodatkowych patroli policji. Było to możliwe dzięki przeznaczeniu na ten cel pieniędzy z miejskiej kasy.Decyzję o przeznaczeniu 10 tysięcy złotych co miesiąc do końca tego roku radni podjęli jeszcze w sierpniu. We wrześniu i październiku, dzięki temu na ulice Płocka wyszło dodatkowo, w 103 patrolach, 200 policjantów. Efekty ich pracy robią wrażenie. Wylegitymowali ponad 1400 osób i blisko 200 ukarali mandatami. Zatrzymali 14 osób posiadających przy sobie narkotyki oraz 11 nietrzeźwych kierowców.
– To tylko efekt pracy funkcjonariuszy, którzy dodatkową służbę pełnili w czasie wolnym od zajęć służbowych. Oprócz nich na ulicach były także normalne patrole. Dzięki dodatkowym środkom z budżetu miasta poprawiło się nie tylko bezpieczeństwo na ulicach, ale nasi funkcjonariusze mogli też podreperować domowe budżety – powiedział komendant płockiej policji mł. insp. Ryszard Kijanowski.
– Cieszę się z takiego wykorzystania środków finansowych przekazanych policji z budżetu miasta. Na przyszły rok na pewno zabezpieczymy pieniądze na dodatkowe służby w takiej samej kwocie, chociaż widząc efekty, być może zastanowimy się czy nie byłoby warto „wykupić” od policji jeszcze większej ilości służb – powiedział prezydent Mirosław Milewski.
Dodatkowe służby finansowane przez samorząd nie są jedynym działaniem mającym poprawić stan bezpieczeństwa na ulicach miasta. Władze Płocka wyłożyły także środki na zatrudnienie trzech nowych dzielnicowych. Te etaty utrzymane ze środków gminy przez przynajmniej pięć lat.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …