Najnowsze informacje

Bez głodu i chłodu

Ponad dwieście bezdomnych osób z terenu Płocka korzysta w okresie zimowym z pomocy przygotowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i organizacje pozarządowe. Dla osób bez dachu nad głową przygotowano gorący posiłek, ciepłą odzież i fachową pomoc.
Liczba osób bezdomnych na terenie Płocka szacowana jest na około dwieście dwadzieścia osób. Najczęściej powodem bezdomności jest utrata pracy, eksmisje, alkoholizm i narkomania. Często do bezdomnych dołączają osoby opuszczające zakład karny, pozbawione stałych dochodów. – W pierwszej kolejności staramy się, aby osoby bezdomne miały zapewniony ciepły posiłek i schronienie na terenie miasta czy to w Noclegowni dla Kobiet, czy w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn. W okresie jesienno – zimowym każda z tych placówek znajdzie miejsce dla każdej osoby bezdomnej. Łącznie może w nich przebywać około stu osób – dowiedzieliśmy się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku.
Bezdomni otrzymują codziennie posiłki. W Caritasie ciepłe posiłki wydawane są dla czterystu pięćdziesięciu osób. Od poniedziałku do piątku, codziennie po sto posiłków wydaje także Katolickie Stowarzyszenie św. Brata Alberta. Na podstawie kart żywnościowych, o które można się ubiegać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, wydawanych będzie w okresie zimowym około czterystu posiłków miesięcznie. Codziennie dla osób najuboższych rozdawanych jest trzydzieści bochenków chleba. Przez cały czas prowadzona jest również współpraca z PCK. W zarządzie rejonowym PCK w Płocku osoby bezdomne mogą otrzymać odzież.
Podobnie jak i w roku ubiegłym przez okres zimowy będą prowadzone połączone patrole Straży Miejskiej, policji, MOPS. Patrole będą odwiedzały miejsca, gdzie koczują bezdomni i namawiały ich do skorzystania z pomocy instytucji i organizacji zajmujących się pomocą społeczną. W tym roku przez cały czas będzie również prowadzona akcja plakatowa. Na terenie całego miasta, w wybranych punktach będą rozwieszone plakaty z adresami i telefonami placówek, do których mogą zgłaszać się osoby bezdomne.  
rad

Tu uzyskasz pomoc
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – ul. Wolskiego 4, tel. (024) 364-02-10; dział pracy socjalnej tel. (024) 364-70-94, Zespół Pracy Socjalnej nr 1, ul. Pl. Dąbrowskiego 1, tel. (024) 364-02-97, Zespół Pracy Socjalnej nr 2, ul. Wolskiego 4 tel. (024) 364-02-35, Zespół Pracy Socjalnej nr 3, ul. Kolegialna 47, tel. (024) 364-02-81
Noclegownia dla Kobiet i Matek z Dziećmi (placówka dla osób z terenu Płocka), ul. Misjonarska 22, tel. (024) 364-76-05
Dom dla bezdomnych Mężczyzn, Hostel dla bezdomnych Mężczyzn (placówka dla osób z terenu Płocka), ul. Sienkiewicza 54, tel. (024) 266-89-67
Punkt Higieny Sanitarnej – bezpłatna łaźnia dla osób bezdomnych z terenu Płocka, ul. Medyczna 1, tel. (024) 367-19-09.

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …