Będzie tężnia solankowa na Winiarach? Decyzja w rękach radnych

Na najbliższej sesji Rady Miasta płoccy radni będą głosować między innymi nad zwiększeniem środków finansowych na budowę tężni na Winiarach. To projekt wybrany przez płocczan w głosowaniu na budżet obywatelski w jego piątej edycji.
Prób wyłonienia wykonawcy tężni było przynajmniej kilka. Niestety potencjalni realizatorzy proponowali zbyt wysokie ceny, albo zgłoszeń nie było w ogóle. Podobnie było w przetargu przeprowadzonym jesienią ubiegłego roku. Zgłosiła się firma Jarmar z Łącka, która zaproponowała cenę 671 075,50 złotych brutto. Jednak w kasie miasta na ten cel była kwota 417 tysięcy złotych. Ostateczną decyzję o dołożeniu pieniędzy na realizację oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji ma podjąć w tym tygodniu Rada Miasta.
Tężnia ma stanąć na terenie, który jest obecnie porośnięty trawą i drzewami w pobliżu skrzyżowania ulic Medycznej i Zamenhofa. Tężnia będzie graniczyć z terenem szpitala wojewódzkiego.
Wykonawca będzie miał do zrealizowania prace rozbiórkowe związane z uporządkowaniem terenu, wykonanie fundamentów oraz drewnianej konstrukcji tężni wraz z pergolą, montaż zbiornika solanki, jej zakup i dostawę, montaż oświetlenia i wykonanie instalacji elektrycznej. Powstanie też plac z nawierzchnią z kostki brukowej, ustawienie elementów małej architektury – ławek i koszy na śmieci oraz posadzenie nowej zieleni.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …