Najnowsze informacje

Będą oglądać filmy również w święta i w Sylwestra

Podczas otwarcia, a potem w Mikołajki, 6 grudnia w „Heliosie” padły rekordy frekwencji. Mowa o pierwszym po długiej przerwie niebytu, płockim kinie z prawdziwego zdarzenia. Wszyscy wiedzą, że multipleks mieści się w nowo otwartej galerii „Wisła”. Kilka tysięcy osób już obejrzało pierwsze projekcje. Największym powodzeniem cieszy się „Piorun” – animowany film 3D wytwórni Walta Disneya, chętnie oglądany przez młodych i starszych. Przy takim zainteresowaniu pewnie wiele osób zdecyduje się także spędzić w „Heliosie” Sylwestra. W multipleksie planowany jest wtedy maraton filmowy, gdzie obok „Zmierzchu” czy „Madagaskaru 2” nie zabraknie też innych niespodzianek.

Na razie uruchomione są w kinie dwie sale. Najprawdopodobniej w styczniu otwarte zostaną pozostałe trzy. Wtedy oglądać filmy będzie mogło jednocześnie 1000 osób i być może uda się zmniejszyć nieco kolejki przed kasami i ścisk na salach. Na szczęście sale są klimatyzowane. Poza tym pomyślano również o osobach niepełnosprawnych, które bez problemu mogą obejrzeć wybrany film.
– Komfort naszych widzów jest dla nas bardzo ważny – zapewnia Marek Palpuchowski, Wiceprezes Zarządu CF Helios. – Zależy nam na tym, aby widz w kinie Helios mógł się rozluźnić po trudach dnia codziennego i pozwolił przenieść się do innego, filmowego świata. Stąd nie tylko wygodne fotele, ale również najwyższej jakości system dźwiękowy i ekrany perełkowe Harkness. Wszystko po to, aby naszym widzom dostarczyć wrażeń najwyższej klasy.
Największą atrakcją nowo powstałego kina jest projektor 3D, umożliwiający wyświetlanie filmów w formacie trójwymiarowym, które stały się hitem ostatnich miesięcy. Płocczanie doświadczają jego uroków właśnie podczas projekcji „Pioruna”, na którego w weekendy brakuje biletów. Widz wręcz wkracza w sam środek akcji rozgrywającej się na ekranie.
W kinie „Helios” w Galerii Wisła nie brakuje również największych filmowych hitów pokazywanych w technologii tradycyjnej. Jako jedne z pierwszych na ekrany trafiły: nowy film o przygodach Jamesa Bonda – „007 Quantum of Solace”, polska komedia „To nie tak jak myślisz, kotku” oraz „High School Musical 3: Ostatnia klasa”.
– Wraz z uruchomieniem kina trafił do nas nie tylko widz indywidualny. Mamy też wiele grup zorganizowanych. Przychodzą przedszkolaki i uczniowie szkół – mówi Agnieszka Kansy, dyrektor płockiego kina.
Powodem tego zainteresowania grupowego są na pewno niższe ceny biletów. Z drugiej strony „Helios” prowadzi również akcje konkursowe, w których uczestnicy mogą wygrać wejściówki na seanse. W tym celu warto wchodzić na stronę internetową kina www.heliosnet.pl. Przy okazji poznamy też godziny wyświetlania seansów, jest też możliwość rezerwowania biletów.
– Może czas najwyższy pomyśleć o karnetach rodzinnych – podpowiadamy kierownictwu „Heliosa”. W odpowiedzi słyszymy, że nikt nie odrzuca tej propozycji, że potrzebne są konsultacje z centralą w Łodzi i być może wkrótce do kina śmiało będą mogły chodzić całe rodziny. Niestety, bilety w cenie 20 zł (normalny) i 16 zł (ulgowy) to czasem zaporowa kwota, jeśli rodzice chcieliby zrobić kinową przyjemność dwójce czy trójce swoich dzieci.
Na razie kino koncentruje się na tym, by jak najszybciej otworzyć kolejne trzy sale, by móc zaproponować widzom pełen wachlarz filmów, które chcieliby obejrzeć. To wszystko już w nowym roku. Poza tym kino ma być otwarte nie tylko w dzień powszedni, ale też w okresie świąt. To szansa na chwilę wytchnienia od świątecznego stołu. Przychodząc tu z kolei w sylwestra, można z fantazją wejść w Nowy 2009 rok.   
BeeS

Wybrane filmy grudnia i stycznia w „Heliosie”
16. 12. – Dziewczyna mojego kumpla – komedia, USA
19.12. – Just Dance – Tylko taniec – dramat, USA
26.12. – Ile waży koń trojański – komedia, Polska
26.12. – Jestem na tak – komedia, USA
01.01. – Madagaskar 2 – animacja, przygodowy, USA
09.01. – Zmierzch – thriller, USA
09.01. – The Spirit – Duch miasta – akcja, USA
16.01 – Dzień w którym zatrzymała się ziemia – science fiction, USA
23.01. – Sezon na misia2 – animacja, przygodowy USA
30.01 – Idealny facet dla mojej dziewczyny – komedia, Polska

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …