Najnowsze informacje

Będą leczyć dzieci

Mimo wcześniejszych obaw personelu Szpital Miejski znalazł sposób, by uratować oddział dziecięcy. Dyrekcja szpitala zamiast rozważanej wcześniej likwidacji oddziału zaproponowała jego redukcję i zmniejszenie do dwudziestu liczby znajdujących się tu łóżek.Po kilku tygodniach oczekiwania zapadła decyzja o redukcji oddziału. Z dwudziestu dziewięciu do dwudziestu łóżek. – Likwidacja oddziału oznaczałaby przeniesienie całej opieki nad małymi pacjentami do Szpitala Wojewódzkiego. To wiązałoby się z koniecznością zwiększenia tam liczby łóżek, a w chwili obecnej nie ma takiej możliwości. Stąd decyzja o zmniejszeniu i pozostawieniu oddziału w naszym szpitalu, aby dzieciom zabezpieczyć opiekę – powiedział dyrektor Robert Makówka.
Przeprowadzone analizy i konsultacje potwierdzają, że pozostawiona liczba łóżek jest wystarczająca. Dotychczas oddział był wykorzystywany tylko w czterdziestu procentach. Średnio, jednorazowo leczonych było tu od dwunastu do maksymalnie piętnastu pacjentów. W tym roku liczba dzieci przebywających i leczonych w oddziale nie przekroczyła nigdy liczby dwudziestu. Zdaniem Roberta Makówki, te dane potwierdzają zasadność redukcji. Taka propozycja zostanie przedstawiona Narodowemu Funduszowi Zdrowia podczas negocjacji przyszłorocznego kontraktu.
Podtrzymane są wcześniejsze zapowiedzi dyrektora dotyczące personelu. Ten pozostający na oddziale dziecięcym będzie zmniejszony. Ale nie będzie zwolnień, tylko tak zwane przesunięcia.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …