Najnowsze informacje

Będą kary za niezapięte pasy

Policja ostrzega kierowców i pasażerów, że będzie rygorystycznie egzekwowała zapinanie pasów bezpieczeństwa. Już nawet zaplanowano termin, kiedy działania policyjne będą szczególnie intensywne. Akcja „Pasy” rozpocznie się 8 listopada i potrwa aż do 14 listopada. Policyjne patrole będzie można spotkać na drogach całego województwa mazowieckiego.– To rezultat analizy bezpieczeństwa na drogach województwa mazowieckiego w rejonie działania komendy wojewódzkiej i komendy stołecznej. W ostatnim okresie nastąpił wzrost liczby ofiar śmiertelnych wypadków, a najczęściej przyczyną tragedii jest nadmierna prędkość i niezapięte pasy bezpieczeństwa. Akcja ma charakter prewencyjno – kontrolny, ale nie oznacza to, że nie będziemy karać – tłumaczy Mariusz Słupecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.
To na terenie działania sierpeckiej komendy znajduje się jedna z najruchliwszych dróg – krajowa „dziesiątka”. Policjanci przyznają, że najwięcej wypadków i kolizji na tej drodze to nadmierna prędkość na będącej w fatalnym stanie technicznym jezdni. Funkcjonariusze liczą, że zaplanowany na przyszły rok remont „dziesiątki” poprawi sytuację. Droga ma zostać poszerzona, a pobocza będą wyasfaltowane. Pierwsze prace zaczęły się na razie w rejonie Torunia.
– Podczas akcji będziemy zwracali także uwagę czy dzieci są przewożone w fotelikach oraz czy kierowcy przypadkiem nie rozmawiają w czasie jazdy przez „komórki”. Poza tym będziemy oczywiście sprawdzali to co zawsze czyli prędkość, trzeźwość oraz czy prawidłowo są używane światła drogowe i przeciwmgielne – dodał M. Słupecki.
Akcja będzie prowadzono także w powiatach płockim i gostynińskim.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …