Bagno w środku osiedla

Mieszkańcy bloków pomiędzy ulicami Mickiewicza, Bielską i Obrońców Westerplatte skarżą się, że na placu między budynkami po opadach deszczu zawsze jest olbrzymia kałuża, a właściwie bagno, ponieważ plac jest nieutwardzony.
Część bloków, wszystkie administrowane przez Płocką Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko – Własnościową została niedawno odnowiona. Mieszkańcy skarżą się jednak, że od lat nie mogą się doprosić o położenie płyt.– Nie chodzi nam o elegancki polbruk, wystarczą zwykłe płyty, żeby tylko nie zbierała się woda i można było przejść suchą nogą – tłumaczą lokatorzy.
O problemach z kanalizacją na osiedlu Kochanowskiego pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Jak się okazuje, wyłożenie płytami placu pomiędzy wspomnianymi blokami nic nie zmieni, przynajmniej do czasu, kiedy uda się wykonać nową kanalizację, oddzielnie deszczową i sanitarną. Póki co jest kanalizacja ogólnospławna, czyli deszczowa i sanitarna razem. Problem polega na tym, że w czasie dużych opadów deszczu przekrój rur okazuje się zbyt mały i ścieki wybijają w piwnicach, a nawet w mieszkaniach.
Jak już informowaliśmy, Rada Mieszkańców Osiedla Kochanowskiego wystąpiła do Rady Miasta z propozycją wprowadzenia do przyszłorocznego budżetu budowy nowej kanalizacji. Czy ta propozycja zostanie uwzględniona będzie zależało od tego jak zagłosują radni.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …