Najnowsze informacje

40 stypendystów premiera

Kolejny raz najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Płocka, Sierpca i Gostyninia odebrali stypendia prezesa rady ministrów. W tym roku trafiły one do czterdziestu prymusów. Spośród nich najwyższą średnią pochwalić się może Agnieszka Bigos (5,52%) uczennica Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku.
Stypendia dla uczniów ze szkół działających na terenie płockiej delegatury Kuratorium Oświaty przyznawane były po raz jedenasty. W ten sposób wyróżniani są uczniowie, którzy uzyskają najwyższą średnią w szkole (minimum 4,75), mają promocję z wyróżnieniem lub znaczące sukcesy w wybranej dziedzinie wiedzy.
Wymagane kryteria spełniło czterdziestu uczniów (73% wszystkich możliwych kandydatów). Trzydziestu czterech ze szkół publicznych i sześciu ze szkół niepublicznych. Niestety, nadal są szkoły, które od lat nie zgłosiły żadnego kandydata do tego stypendium. W tym roku jest to dziewięć szkół publicznych i sześć niepublicznych.
Pocieszające jest to, że zdecydowana większość chce i może pochwalić się bardzo dobrymi osiągnięciami uczniów. Ponad połowa tegorocznych stypendystów (62,5%) uzyskała średnią ocen 5,00 i więcej. Najwyższe średnie uzyskali: Agnieszka Bigos (5,52) z Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku, Michał Leonow (5,50) z Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych w Płocku, Ewa Rzeszotarska (5,38) z Technikum w Zespole Szkół Rolniczych w Studzieńcu, Dominika Majchrzak (5,27) z LO im. T. Kościuszki w Gostyninie, Krzysztof Opolski (5,20) z III LO im. M. Dąbrowskiej w Płocku, Anna Malanowska (5,18) z Technikum ZS nr 1 w Sierpcu, Dominika Jędrzejak (5,15) z IV LO im. B. Krzywoustego w Płocku, Piotr Urbański (5,14) z LO im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu, Daniela Wiktor (5,13) z LO im. St. Małachowskiego w Płocku, Katarzyna Gronczewska (5,11) z Technikum ZSZ nr 2 w Sierpcu, Paulina Biernat (5,08) z LO ZO-K Profesor w Płocku, Paweł Szewczyk (5,08) z LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Gostyninie, Julia Nowatkowska (5,06) z Technikum nr 2 w Studzieńcu.
Do grona prymusów wyróżnionych stypendium dołączył także absolwent LO im. St. Małachowskiego Radosław Burny (laureat LIX Olimpiady Matematycznej – 6 miejsce w kraju, powołany do reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę w Madrycie; laureat VI Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej i Matematyki Stosowanej – 5 miejsce w kraju zakwalifikowany do zawodów międzynarodowych w Słonecznym Brzegu; złoty medalista zawodów Matematycznych Państw Bałtyckich „Baltic-Way“ w Kopenhadze; finalista z wyróżnieniem XV Olimpiady Informatycznej). Za wybitne osiągnięcia otrzymał stypendium ministra edukacji. Obecnie Radosław Burny jest studentem I roku Politechniki Warszawskiej na wydziale informatyki.   
rad

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …