3 grudnia zapraszamy na płockie lodowiska

Jak co roku, w pierwszych dniach grudnia zostaną otwarte dwa płockie lodowiska. Działać będą, o ile oczywiście pogoda pozwoli, do połowy marca 2012 roku.
W Płocku powstaną dwa lodowiska, nieco mniejsze na Starym Rynku i trochę większe na boisku SP 22 na osiedlu Podolszyce Południe. Firma Hefal w Wodzisławia Śląskiego, ta sama co w poprzednich latach, już montuje urządzenia. Firma od trzech lat wygrywa przetargi, jest sprawdzona i przygotowuje obydwa lodowiska. Na Podolszycach Miejski Zespół Obiektów Sportowych, który administruje obiektem, dzierżawi tylko samą instalację, na Starym Rynku dzierżawi całość.
Jak powstaje lodowisko? Przez trzy kolejne noce, najlepiej jeśli w tym czasie jest temperatura poniżej zera, ale nie jest to konieczne, wylewana jest woda i chłodzona na tyle, by powstała około 5-centymetrowa tafla lodu. Najprawdopodobniej 3 grudnia amatorzy łyżwowego szaleństwa będą mogli wyjść na lód. Warto więc już wcześniej zadbać o buty, ostrzenie łyżew można zrobić w wyznaczonym miejscu przy lodowisku. Tam też można wypożyczyć sprzęt.
Na Podolszycach lodowisko czynne będzie od godz. 10.00 do godz. 14.00, potem zaplanowano 2-godzinną przerwę techniczną i ponownie łyżwiarze będą mogli wjechać na taflę o godz. 16.00. Ostatnie wejście może być o godz. 21.00, bo od godz. 22.00 lodowisko będzie zamknięte. Obiekt przy Starym Rynku będzie czynny codziennie, od godz. 10.00 do 22.00, bez przerwy. Czyszczenie lodowiska odbywać się będzie do godz. 10.00.
Na koniec informacje o cenach. Jak co roku, na lodowisku na Starym Rynku będzie można się ślizgać bezpłatnie, zaś na Podolszycach trzeba będzie przygotować gotówkę. Ceny nie zostały zmienione od kilku lat i w dni powszednie, przed południem, trzeba będzie zapłacić 2 zł (bilet ulgowy) i 3 zł (normalny), a po południu odpowiednio 2 zł i 5 zł. W weekend ceny będą nieco wyższe. Dzieci płacą za 45 min. rozrywki 3 zł, a dorośli, w zależności od pory dnia, 6 lub 7 zł. Znacznie niższe ceny są dla grup zorganizowanych. Wypożyczenie łyżew to wydatek w wysokości 6 zł dla dorosłych i 3 zł dla dziecka. Ostrzenie łyżew kosztuje 8 zł.
Niestety, tylko na Starym Rynku będzie można pląsać na łyżwach w takt muzyki, na dodatek mocno ściszonej. Na Podolszycach muzyki nie będzie, a to z powodu licznych w latach poprzednich interwencji mieszkańców pobliskich bloków. W bezpośrednim sąsiedztwie lodowiska będzie można skorzystać z małej gastronomii. Na Podolszycach barek jest na pływalni miejskiej, a na Starym Rynku jest wiele kawiarenek, gdzie można wypić gorącą herbatę i wrócić na lód.    (Jol.)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …

Jeden komentarz

  1. Eno, trzeba się wybrać na Stary Rynek na lodowisko ^ ^